Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pies chciał przeskoczyć przez ogrodzenie, łapy utkwiły mu pomiędzy sztachetami (zdjęcia)

W nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Zalesie interweniowali strażacy. Zgłoszenie dotyczyło uwięzionego psa pomiędzy sztachetami ogrodzenia posesji.

Do zdarzenia doszło przed północą, w nocy z poniedziałku na wtorek, w miejscowości Zalesie w powiecie lubelskim. Strażacy z OSP KSRG Niemce otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ogrodzeniu posesji znajduje się pies.

Jak ustalili strażacy, na jedną z posesji przybłąkał się pies rasy owczarek. Gdy chciał wydostać się poza ogrodzenie, próbując przeskoczyć wysoki drewniany płot, jego łapy wpadły pomiędzy sztachety i nie mógł się wyswobodzić.

Kiedy na miejsce dotarli strażacy okazało się, że pies zaczął gryźć sztachety i ostatecznie udało mu się wydostać i uciec, prawdopodobnie nic mu się nie stało.

– Apelujemy o pilnowanie swoich zwierzaków!!! Biegające bez opieki zwierzęta mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również same są narażone na niebezpieczeństwa np. potrącenia przez auta czy nawet takie zawieszenie na płocie – informują strażacy z OSP KSRG Niemce.

Pies chciał przeskoczyć przez ogrodzenie, łapy utkwiły mu pomiędzy sztachetami (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Niemce)

19 komentarzy

 1. I kto zapłaci za sztachety ?

  • Pewnie ubezpieczyciel psa z jego OC 😆

   • Tak z czystej ciekawości czemu się śmiejesz mój pies ma ubezpieczenie nnw. Płacone wraz z ubezpieczeniem domu. Więc jeżeli coś nawywija to płaci ubezpieczyciel…

 2. Bo gdyby wykonawca owego płotu tylko ciut szerzej porozstawiał sztachety… ale kto by pomyślał o psie, i że mu tam łapy…
  Na wsiach się tak szeroko nie myśli.

  • tak to się nie da, bo szerzej to znowu sarenka utknie, jeszcze szerzej to łoś a jeszcze bardziej to koń i zawsze jakieś zwierzę może ucierpieć na płocie – po prostu zwierzęta domowe/hodowlane trzeba pilnować (taki jest z resztą obowiązek ustawowy) a dzikie – ratować

   • Oj tam, żeby krowa nie przeszła między sztachetkami wystarczy zawiązać jej supeł na ogonie. Tak robią w Wąchocku.

 3. Bogaty ten kraj.

 4. Biedna psina, pewnie poranione łapy ma…

 5. Wysoki płot, jak Rafał w butach.

 6. I tradycyjnie temat olano i nikt się losem rannego zwierzęcia nie zainteresował, kogo obchodzi jakiś bezpański pies? Od czego są te służby, była okazja odłowić błąkające się zwierze ale nikomu na tym nie zależy, przecież 100 km nie odbiegł od miejsca zdarzenia. Gmina odpowiada za porzucone zwierzęta na swoim terenie ale tego obowiązku nie realizuje a potem płacz, że bezpański pies pogryzł kogoś.

 7. ***** psa!!!

 8. Płoty są po to, żeby przez nie nie przełazić, ale zwykle dlatego, żeby zaznaczyć swoje granice: że odtąd, dotąd to moje i nie włazić mi tu job waszu mać !!!

 9. A gdyby dał ze cewkę linie kolczastego to miał by spokój.

Z kraju