Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sytuacja na drogach w regionie. Krajówki czarne i mokre, na drogach wojewódzkich miejscami zalega błoto pośniegowe

Jak informują zarządcy dróg krajowych i wojewódzkich, w regionie nie ma problemów z przejazdem. Krajówki są czarne i mokre, z kolei na drogach wojewódzkich miejscami może zalegać błoto pośniegowe.

Jak informuje Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, drogi krajowe w woj. lubelskim są czarne i mokre. Obecnie pracuje na nich 50 pojazdów zimowego utrzymania.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że mimo padającego przez całą noc, w większości województwa lubelskiego, śniegu i deszczu ze śniegiem, wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne.

Według danych z 17 Obwodów Drogowych, na godzinę 6:00 rano nawierzchnia czarna, lokalnie śliska występuje na drodze wojewódzkiej Nr 698 od granicy województwa do Terespola.

Nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym występuje na drogach wojewódzkich Nr: 811, 812 (odcinki Biała Podlaska – Wisznice i Łowcza – Chełm), 816 (Terespol – Kodeń), 837 (Płonka – Sitaniec), 839 (odcinki Cyców – Marysin i Marynin – Rejowiec), 841 (Cyców – Staw), 843, 844 (odcinek Chełm- Białopole), 849, 853, 858 (odcinek Panasówka – Szczebrzeszyn) i 863 (Tarnogród – granica województwa).

Na drogach wojewódzkich pracuje obecnie 5 sztuk sprzętu do zwalczania śliskości zimowej, a kolejny jest w gotowości.

Według komunikatów z IMGW, opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą występowały przez cały dzisiejszy dzień. Temperatura, wahać ma się od -2 stopni Celsjusza do +3 stopni Celsjusza.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, które przebiegają w okolicach rzek i zbiorników wodnych, gdyż w tych miejscach może występować lokalnie śliska nawierzchnia ze względu na różnice temperatur jakie są w powietrzu, a jakie przy ziemi.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Wiecie jak pis kradnie ? Wykupują grunty pod przyszłe inwestycje.

  2. Pis to złodzieje. Kradną na żywca chowając się za Watykańską sektą.

    • Dziadek ze "slamsowa"

      To nieprawda !!! To watykańska sekta chowa się za niby to rządzący Polską, PiS.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo