Pięcioro mieszkańców Lublina zatrzymanych za oszustwa metodą „na policjanta”

Lubelscy policjanci zatrzymali pięć osób biorących udział w procederze wyłudzania pieniędzy od starszych mieszkańców Lublina. Łącznie grupa wyłudziła blisko 300 tys. złotych, a oszukanych zostało siedem osób.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali pięć osób, są to trzy kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 22-35 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, skąd trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy ustalili, że osoby te brały udział w wyłudzaniu pieniędzy od starszych mieszkańców Lublina. Pokrzywdzeni, w rozmowie telefonicznej z oszustami byli wprowadzani w błąd i myśleli, że biorą udział w policyjnej akcji. Niczego nieświadomi podejmowali pieniądze z banku i przekazywali oszustom w umówionym miejscu.

– W ciągu zaledwie kilku miesięcy ubiegłego roku zostało oszukanych 7 osób, na łączną kwotę blisko 300 tys. zł. Najwięcej straciła Lublinianka, która przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi 120 tys. zł. Śledczy ustalili, że wszyscy zatrzymani uczestniczyli w odbiorze gotówki od oszukanych osób, a następnie dokonywali przelewów pieniędzy na ustalone konta – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

We wtorek trójka z zatrzymanych osób trafiła przed oblicze prokuratora. Dziś policjanci doprowadzili tam kolejne dwie osoby.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

2017-01-11 18:24:08
(fot. wideo KWP Lublin)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. wcześniej czy później każdy taki wpadnie …ciekawe co z kasa maja oddac czy jak….. ale smiesznie będzie jak przechulaly i maja dlugiu 300 tysii…. młodzi probuja wszystgkkeigo by cos się dorobić no ale nie tak… bo to krotka meta jak się przekonali . leipiej wyjechać zagranice lub zyc skromnie z czystym sumieniem i wolno..

 2. ZASTANAWIA MNIE TEZ JEDNO ..CZY TAKI WNUCZEK OSZUST ..NIE MARTWI SIE O TO NA KOGO TRAFI A JESLI SYN TAKIEGO WNUCZKA ZOSTANIE POINFORMOWANY OD SWEGO OJCA ZE KTOS MU WYDZWANIA I CHCE KASE A TEN POCHODZI Z SWIATA PRZESTEPCZEGO I TAKIECH WNUCZKOW WYWIEZIE NA BURDEL ALBO SPRZATNIE PRZYSLOWIOWO LOPATA… SKAD WIECIE JAKI KTO JEST,, A MOGA TRAFIC TEZ NA DOBREGO GIGUSA KTORY ZROBI HOOROOORR IM Z ZYCIA……

 3. e tam nie pisiedzą za wiele i gwarantuję ze wezmą się za uczciwą pracę hi hi panstwo prawa i sprawiedliwosci

 4. Pokazać ich mordy. Jak można żerować na cudzej krzywdzie.

 5. haa co za pustaki czy dobrze widze ze ten pan to pawel

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą