Pięć nowych nieoznakowanych „sreberek” pojawi się za kilka dni na naszych drogach

Do Lublina dotarło pięć nowych nieoznakowanych radiowozów dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Są to znane już kierowcom ople insignia. Za kilka dni wyjadą na drogi.

Już za kilka dni na drogach naszego regionu będzie można spotkać jeszcze więcej nieoznakowanych radiowozów drogówki. Do Lublina dotarło właśnie pięć opli insignia, które zasilą flotę policyjnych aut. Każdy z pojazdów wyposażony jest w wideorejestrator i będzie wykorzystywany do patrolowania dróg, gdzie często dochodzi do wypadków oraz łamania przepisów ruchu drogowego.

Jednak to nie koniec nowych pojazdów w policji. Pięć kolejnych opli będzie w wersji oznakowanej. Co ważne, również będą posiadały na pokładzie wideorejestratory. Niebawem okaże się również, do których komend trafią nowe radiowozy. Jak ustaliliśmy, z pewnością jeden zostanie w Lublinie, jeden prawdopodobnie trafi też do Łukowa i kolejny do Kraśnika. Nieoznakowany radiowóz otrzyma także Lubartów, lecz ze względu na „pech” tamtejszych funkcjonariuszy do tego typu aut, nie będzie to nowy opel insignia. Trafi tam jeden z radiowozów, który obecnie służy funkcjonariuszom z Lublina.

Przetarg na dostawę 10 nowych radiowozów wygrał zamojski Energozam, który zaoferował ople insignia, czyli znane już kierowcom „sreberka”. Choć podstawowym kryterium wyboru ofert była cena, to jednak dodatkowe punkty oferenci mogli otrzymać m.in. za to, jak szybko auto będzie przyśpieszało do setki oraz za ekonomiczność. Każdy z nowych opli będzie wyposażony w 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 250 KM. Auto do 100 km/h przyśpieszy w 7,5 s a jego prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h.

Przekazanie nowych pojazdów odbędzie się gdy tylko przejdą one kontrole zgodności z zamówieniem oraz zamontowane zostanie w nich niezbędny policjantom sprzęt.

2015-11-04 19:48:58
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

33 komentarze

 1. W Lubartowie to powinni poloneza maksymalnie dostać bo zaraz [] kolejny 😀

 2. ,,Nieoznakowany radiowóz otrzyma także Lubartów, lecz ze względu na „pech” tamtejszych funkcjonariuszy do tego typu aut, nie będzie to nowy opel insygnia. Trafi tam najprawdopodobniej opel vectra, który obecnie służy funkcjonariuszom z Lublina.” I bardzo dobrze że nie dostaną nowego samochodu, wysłać najpierw na kurs, albo lepiej do programu ,,Najgorszy Polski kierowca” 😉

 3. Niedlugo będzie ich tyle że sami siebie zaczną nagrywać

 4. A jaki to Opel Insygnia ????

 5. to odrazu z miejsca prosze odebrac uprawnienia kierowcom tych „sreberek” za przekraczanie 50km/h w terenie zabudowanym bez wlaczonych kogutów 😉

 6. Co to opel insygnia?

  • Niestety korekta słownikowa jest złośliwa, ponieważ w języku polskim jest także słowo INSYGNIA – nazwa została poprawiona – wszak to tylko literówka i nie ma o co kruszyć kopii. Pozdrawiamy i dziękujemy za szybkie zwrócenie uwagi !

   • Korektę słownikową to redakcja powinna mieć w głowie zainstalowaną… 😉
    (ot taki żarcik, choć dosyć na miejscu)

 7. jakie kolorki?

 8. Od zawsze zastanawia mnie dlaczego policjanci drogówki muszą wozić się luksusowymi i drogimi Insigniami, a nie np. niemal o 50 tyś zł. tańszymi Clio RS?

  • Dlatego że przez takich jak Ty on stać ich na luksus w przeciwieństwie do Ciebie.Pozostaje tylko Tobie zazdrościć.

 9. Lukow jednak dostal cos używanego, a nie nowa insignie. Jak na razie nowe insignie widziane z „klientami” byly w Lublinie i Kraśniku, gdzie jest reszta wyjdzie z czasem.

 10. No to słoiki będą srać po stringach.

 11. Uswiadomcie prosze co takiego z opelkami wyrabiaja policjanci z lubartowa ze nie chca im dac nowej zabawki?

 12. Lu 591ch to nr lubelskiej, chlopaki juz kilka dni jezdza ale jeszcze bez videorejestratora

 13. Czas się zbroic na 400 plus.

 14. Świdnik jak zwykle nie dostanie…

 15. O wiedze że pustaki z cegiełki kraśnickiej wracają do gry…

 16. Lubartowski policjant jest jak polski lotnik. Dogoni nawet na wrotach od stodoły. Kto przejeżdżał ten wie. Można całą Europę przejechać a w Lubartowie się zapłaci.

 17. O Lubartów i znowu zacznie się polowanie na Firelej i z powrotem. Tylko niech kupią pełny pakiet ubezpieczeniowy bo pewnie niedługo i tego opla rozbiją 😉

 18. Nie ciekawi Was,ile pali ta bryczka? Lepiej nie pytajcie. 😉

 19. A czy te „sreberka” to srebrne czy może czrne jak te na zdjęciach? Skoro znacie numery blach to i kolorki też 😉

 20. Kolega Lotnik widzę bardzo dobrze ogarnia temat Lubartowskiego sreberka 😀 Hehe ja bym im nawet tej Vectry nie chciał dać. Lubartowscy policjanci w miarę szybko powinni sobie z nią poradzić.

 21. powinni dostać matiza a nie insignie, maszynka do robienia pieniędzy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach