W piątek w regionie obfite opady deszczu, grad i możliwe burze

Deszczowa pogoda nie odpuszcza. W piątek w regionie należy liczyć się z obfitymi opadami, lokalnie pojawią się burze, niewykluczone są także opady gradu. Województwo lubelskie zostanie podzielone na dwie strefy, cieplejszą i chłodniejszą.

W piątek na terenie województwa lubelskiego wystąpi znaczny kontrast termiczny pomiędzy zachodnią a wschodnią częścią regionu. Gdy na zachodzie Lubelszczyzny temperatura oscylować będzie od 5°C do 7°C, to we wschodniej części lubelskiego termometry pokażą nawet 17°C – 20°C. Warunki takie sprawią, że lokalnie pojawią się burze, intensywne opady deszczu, opady gradu, nie można wykluczyć powstania 1-2 trąb powietrznych związanych z działalnością mezocyklonu.

Najlepsze warunki do pojawienia się burz będą we wschodniej i południowo-wschodniej części regionu. Natomiast im dalej w głąb regionu tym wpływ na aurę ma mieć zachmurzenie i opady związane z pofalowanym frontem atmosferycznym. Głównym zagrożeniem piątkowych formacji burzowych będą opady gradu o średnicy 2-3,5 cm i silne porywy wiatru. Należy spodziewać się nawalnych opadów deszczu do 10-20 mm.

Więcej o sytuacji pogodowej w regionie przeczytacie tutaj:
bn

2017-04-28 07:56:52
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Smutna prawda. Gdy widzę kierowce mpk i kończące się żółte to mogę być pewny, że pojedzie. Niestety rzadko się mylę. Oczywiście każdemu się zdarza zagapić, ale kierowcy mpk traktują lubelskie drogi jak swoją własność. Już nie mówiąc o wjeżdżaniu na zielonej strzałce i tarasowaniu przejścia dla pieszych, gdy piesi mają zielone.

 2. To nie żarty jak sami widzimy wpływ brzydkiej pogody ma wpływ na zdrowie i samopoczucie . Greg trzymaj się, będzie lepiej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja