Pastwili się na 32-latkiem i go zgwałcili. Mężczyzna zmarł porzucony na mrozie

Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do winy Galiny J. i Michała W. oskarżonych o brutalne zabójstwo 32-latka. Sprawcy wcześniej znęcali się nad swoją ofiarą. 39-letnia Białorusinka dodatkowo zgwałciła mężczyznę wibratorem i oddała na niego mocz. Jej partner wszystko nagrywał.

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zakończył się proces Galiny J., Michała W. i Natalii M. oskarżonych o zabójstwo i pomoc w zabójstwie 32-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Do zbrodni doszło w połowie grudnia 2017 roku. Policja została powiadomiona przez przypadkowe osoby, że na terenie leśnym znajdują się zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Już wstępne oględziny wykazały, że ciało nosiło ślady pobicia, a nawet znęcania się.

Jak później ustalili biegli, mężczyzna m.in. był bity po głowie twardym i tępym narzędziem. Spowodowało to uszkodzenie mózgu w postaci krwawych wylewów jak też krwiaków, a w następnie przyczyniło się do śmierci 32-latka. Jakby tego było mało, ofiarę zgwałcono też twardym narzędziem, wkładając je mężczyźnie do odbytu. Spowodowało to jego pęknięcie. Na całym ciele stwierdzono również liczne ślady pobicia.

Niebawem policjanci zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety i mężczyznę, odpowiedzialne za śmierć mężczyzny. Dwóm z nich przedstawiono zarzuty dokonania gwałtu i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, przy czym jednej zaś udzielania pomocy w zabójstwie i gwałcie. Wszyscy przyznali się do winy. Michał W. jedynie zaprzeczył, aby brał udział w gwałcie.

Jak wynika z akt śledztwa, przyczyną tak brutalnego zabójstwa była zemsta. Całość została zaplanowana przez Galinę J. i Natalię M. Jak wyjaśniały kobiety w trakcie przesłuchania, 32-latek miał się z nimi spotykać, pożyczył też od nich pieniądze, których nie oddał. Galinie J. winien był 800 złotych, Natalii M. 100 złotych. Kiedy zarówno jedna, jak i druga postanowiły o zakończeniu bliższej znajomości z mężczyzną, ten nie chciał się z tym pogodzić. Co więcej, nie zwrócił pieniędzy w umówionym terminie. Wydzwaniał do kobiet, wysyłał im wiadomości SMS a także nalegał na spotkanie.

W pewnym momencie kobiety wpadły na pomysł upokorzenia mężczyzny. Namówiły do wszystkiego Michała W., obecnego partnera Galiny J. Śledczy ustalili, że Natalia M. umówiła się z 32-latkiem. W miejscu spotkania czekali już Galina J. i Michał W. Niczego nie spodziewający się mężczyzna został pobity przy użyciu kija baseballowego, skrępowany, a następnie wrzucony do bagażnika samochodu. Potem wywieziono go do lasu w rejonie miejscowości Dołha.

Tam oprawcy znęcali się nad swoja ofiarą nie reagując na jego błagania o litość. Mężczyzna był bity i kopany po głowie. W pewnym momencie Białorusinka Galina J. wyciągnęła wibrator i wcisnęła go w usta 32-latka. Ponieważ mężczyzna się wyrywał, przy pomocy tego urządzenia został zgwałcony. Na koniec Galina J. miała oddać mocz na twarz ofiary. Michał W. zaś wszystko nagrywał za pomocą telefonu komórkowego. Potem konający 32-latek został pozostawiony na skraju lasu, gdzie zmarł.

Proces przed Sądem Okręgowym odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Powodem były drastyczne okoliczności zbrodni a także ważny interes rodziny pokrzywdzonego. Sąd uznał, że wina oskarżonych nie budzi żadnych wątpliwości. Dlatego też Galinę J. i Michała W. skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązał ich do zapłaty 80 tys. zł na rzecz rodziny swojej ofiary. Z kolei Natalię M. usłyszała karę 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. archiwum/miejsce gdzie zginął 32-latek)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. „Proces przed Sądem Okręgowym odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Powodem były drastyczne okoliczności zbrodni a także ważny interes rodziny pokrzywdzonego.”

  A czy nie chodziło przypadkiem o to, aby te drastyczne okoliczności nie były rozgłaszane w mediach? Tak tylko pytam…

  • Ano właśnie… Zero szacunku dla ofiary i jej bliskich. Po co ludzie mają szeptać za plecami, analizując szczegóły tego bestialstwa?

   • Szczegóły znane są od 2017 roku.

    • A dlaczego są znane? Kto je rozgłosił? Już wtedy pisałem, że niemoralnie jest publikowanie takich informacji, skoro sprawcy byli już zatrzymani.

 2. Zutylizować.

 3. kobiety ? to potwory !!!!!!!!!!!!

 4. Przyjaźń polsko-radziecka ku..a jego mać.

 5. Zwierzęta, to już podchodzi pod psychopatie..

 6. Po co takie coś utrzymywać w pierdlu???zutylizować

 7. 25 lat… uprane ugotowane cieplutko,można można…

 8. Ile to jeszcze będzie trwało???KARA ŚMIERCI DLA TAKICH PSYCHOPATÓW!!!!!!!!!!!!!!

  • Nie jestes Bogiem aby decydować o czyimś życiu! Synu. Chyba że nie wierzysz w Boga i nie jesteś Katolikiem!! Wtedy tak,mozesz postulowac za zabijaniem.

 9. Tylko i wyłącznie kara śmierci. Ale nie taka bezbolesna. Myślę że znalazł by się nie jeden który podejmie sie wykonania na tych bestiach.

 10. PRZYWRÓCIĆ KARĘ ŚMIERCI

 11. Jeżeli wina udowodniona
  To kara dla obojga jedna
  ŚMIERĆ to za mało w tym wypadku

 12. BARDZO DOBRZE! ALE TE ******! TE 25LAT NIECH SPĘDZĄ NIE UNAS, ALE W KRYMINALE NA BIAŁORUŚI!!! TAM DOPIERO ODCZUJĄ TRUDY I ZNOJE WIĘZIENIA!

 13. To są bestie badyci!! Ale WY WIELCY KATOLICY NIE DRZYJCIE MORD ABY PRZYWRÓCIĆ KARĘ SMIERCI! BO CHYBA ŻE NIE WIERZYCIE W BOGA I JEGO PRZYKAZANIA! TYM bandytom wystarczy dożywotnie więzienie.

 14. Co trzeba zrobic w tym kraju żeby dostać dożywocie? (nie pytam już mając dajmy na to 18-20 lat, bo wtedy chyba niemozliwe jest dostanie takiego wyroku, co by sie nie zrobilo, „mlody wiek” usprawiedliwia wszystko)…

 15. To zwyrodnialcy brak słów

 16. Tak to jest zadawać się z prostytutkami , Komędę prostytutka posłała do więzienia obciążając zeznaniem a tego idiotę posłały do piachu . Świadczyły mu usługi seksualne ,napracowały się a ten im nie zapłacił więc spotkało go to co widzimy . Panowie trzeba mieć ambicję a nie bo tirówkach latać .

 17. Religii w to nie mieszajcie,jak jej nie znacie. W Biblii jest napisane oko za oko,ząb za ząb…. Więc szkoda pieniedzy podatników. Przyznali się,więc wątpliwości nie ma….

 18. Nie rozumiem jednego- Przyznali sie do winy,co powinno byc jednoznaczne z automatycznym wymierzeniem kary i zamknieciem sprawy,a nie jakis nieprawomocny wyrok. O takie sądy walczyl kod.

 19. nieprawomocne wyroki to jest czekanie przez prokuratorów na łapówki podpuszczają rodziny aby się odwoływać od wyroku gdy nie dostaną nic wyrok się uprawomocnia – genialne rozwiązanie nadzwyczajnych ludzi

 20. Dlaczego 3 osoba dostała tylko 5lat? Jest tak samo winna jak reszta.

 21. więcej tych szoszonów sprowadzajmy do Polski to będzie mega bezpiecznie….

 22. Mam prośbę do osoby, która utworzyła ten artykuł: by pokazać pełen profesjonalizm dokształcać się. Znajdź różnice między gwałtem, a zgwałceniem. Gwałt to osoby mogły dokonać na morzu.

 23. Może to być przestrogą dla innych w doborze towarzystwa w którym człowiek żyje/czerpie rozrywkę itp. Jak człowiek się nie obraca w patologicznych kręgach to i ryzyko tego typu finału jest znikome. Trzeba się jedynie zawczasu oddzielić od barachła..

 24. CO ZA BZDURY!!!
  BLA BLA BLA NIE JESTES BOGIEM ZEBY DECYDOWAC KTO MA UMRZEC A KTO NIE . A ONI BYLI ???
  CZY WASZ BOG DECYDUJE O TYM ZE NICZEMU NIE WINNE DZIECKO UMIERA NA JAKAS CHOROBE ALBO WIEKSZOSC ZYCIA LEZY W SZPITALU? DOBRY TEN BOG JEST……..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online