Pasażerka autobusu trafiła do szpitala. Trzymała się wózka na zakupy, upadła na podłogę (foto)

Kiedy autobus zwalniał, jedna z pasażerek upadła na podłogę. Trafiła do szpitala. Wstępnie wiadomo już, że kobieta nie zachowała podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18 na al. Tysiąclecia w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Lubartowską w autobusie komunikacji miejskiej upadła pasażerka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż autobus jechał w stronę centrum. Przed skrzyżowaniem kierowca zaczął zwalniać. Wtedy jedna z podróżujących pojazdem kobiet upadła na podłogę. Ponieważ uskarżała się na dolegliwości, została przetransportowana do szpitala.

Wiadomo już, że kierowca nie hamował gwałtownie. Okazało się, że ok. 60-letnia kobieta stała, choć w autobusie było szereg wolnych miejsc. Dodatkowo, zamiast uchwytów, trzymała się… wózka na zakupy, z którym jechała.

Obecnie sprawą zajmują się policjanci oraz pracownicy nadzoru ruchu MPK. Ustalane są szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

21 komentarzy

  1. autobus zablokował buspas, karetka na ścieżce rowerowej, radiowóz na chodniku. wyślijcie tę zdolną kobietę na olimpiadę, będzie mniejsze zamieszanie. od razu widać, że się nadaje…

  2. Ciekawe czy to nie był wózek sklepowy i jak weszła w jego posiadanie?

  3. Weźcie wprowadźcie bilety dzieciarnii znowu, przecież tymi autobusami jeżdżą wyłącznie dzieci i starcy, czyżby 3/4 LBN pracowało zdalnie, a studenci chodzili hybrydowy w małych grupach na zajęcia???? Kiedyś to było wesołe miasto pełne studentów teraz się jedzie do pracy to albo stare dziadki albo pełno dzieci , jakoś znikło studenci i tacy w podobnym wieku pracujący.

    • kiedyś to było wesołe miasto pełne studentów, bo studenci byli normalni i weseli. teraz na uczelniach są albo dzieciaki, albo patusiarnia. nic dziwnego, że wyłącznie dzieci i starców widujesz…

    • Teraz studenci i tacy w średnim wieku z reguły jeżdzą swoimi autami. Dlatego od początku pazdziernika nie da się na osiedlach normalnie zaparkować.

  4. Te mohery z tymi taczkami na kółkach doprowadzają do białej gorączki. Nie dojże się wpychają to jeszcze jeżdżą po nogach. Powinni mieć wydzielone miejsca jak dla wózków dziecięcych ,inwalidzkich i rowerów. A nie latają po całym autobusie i najlepiej na przedni fotel „PILOTA”.

  5. W tym wózku miała 60tys dla lekarza z Nigerii.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!