Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Parkują jak popadnie, skarżą się mieszkańcy i właściciele sklepów. Do akcji ruszył holownik (foto)

Po raz kolejny z ul. 1 Maja w Lublinie odholowano na parking strzeżony szereg aut. Wszystko dlatego, że ich kierowcy pozostawili pojazdy w miejscu, gdzie jest to zabronione.

Sporo pracy mają w ostatnich dniach strażnicy miejscy oraz firma zajmująca się holowaniem pojazdów. Chodzi o ulicę 1 Maja w Lublinie, a dokładnie wyremontowany w ramach budowy nowego dworca odcinek od ul. Pocztowej do placu Bychawskiego. Wyznaczonych zostało tam blisko 60 miejsc do parkowania pojazdów, jednak chętnych na pozostawienie auta w tym miejscu jest znacznie więcej. W związku z tym kierowcy parkują swoje samochody wzdłuż jezdni co powoduje spore utrudnienia.

Skarżą się zarówno mieszkańcy okolicznych kamienic, którzy niejednokrotnie mają problemy zarówno z przejazdem, jak też z zastawionymi bramami. Poprzez stojące po obu stronach jezdni samochody, nie mieszczą się pojazdy dostarczające zaopatrzenie do zlokalizowanych tam licznych sklepów czy punktów usługowych.

Jak wyjaśniał nam kierownik jednego ze sklepów, są przypadki, iż kierowca musi kilkukrotnie w ciągu dnia przyjeżdżać licząc, iż tym razem akurat uda mu się przejechać. A zdarzały się sytuacje, że dostawa była przesuwana w czasie nawet o kilka dni, gdyż duże auto nie mogło dojechać pod sklep.

W związku z tym straż miejska po raz kolejny postanowiła wyciągnąć konsekwencje wobec kierowców niestosujących się do przepisów, a tym samym utrudniającym innym swobodne poruszanie się. W niedzielę oraz w poniedziałek użyty został holownik, za pomocą którego nieprawidłowo zaparkowane samochody były transportowane na parking strzeżony. A to oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kierowcy. Oprócz mandatu, musi on zapłacić za usługę pomocy drogowej.

Autor: redakcja

37 komentarzy

  1. Kierujący muszą zrozumieć że jak chcą jechać samochodem do miejsca gdzie jest problem z parkowaniem (bo chetnych jest za dużo) to godzą się z dodatkowym kosztem w postaci opłaty za parkowanie lub mandatem. Albo nie jadą samochodem a jadą mpk (taniej), taksówką(podobny koszt inie masz problemu z parkowaniem) lub rowerem itp uwaga ten ostatni jest darmowy!!!

  2. im droższa fura , tym bardziej po chamsku parkowana.
    taką prawidłowość zauważyłem

  3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Tak masz rację ja jeżdżę czymś za 14 tysięcy ,ale nigdy bym nie zaparkował na 1 maja

Dodaj komentarz