Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Park Iluminacji wraca do Ogrodu Botanicznego UMCS

Lumina Park powraca do Lublina w nowej odsłonie. Już 10 listopada w Ogrodzie Botanicznym UMCS, kolejny rok z rzędu, zostanie otwarty Park Iluminacji, czyli niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”.

Po ubiegłorocznym sukcesie, tegoroczna odsłona Parku Iluminacji będzie miała nową tematykę i dłuższą trasę zwiedzania. W Lumina Parku znajdziemy także premierowo instalacje polskich artystów. Opowieść będzie przekazywana światłem, dźwiękiem i narracją. Nowością będą dobrane tematycznie instalacje artystyczne autorstwa Jarosława Koziary, Marthy Mulawy oraz Oleny Glinki.

Tematem tegorocznej ścieżki zwiedzania będzie „Tajemniczy Ogród”, hasło z jednej strony obiecujące atmosferę tajemnicy, magii, zaskoczenia, a z drugiej strony ukazujące zróżnicowaną tematykę poszczególnych stref. Najważniejszym punktem każdej z nich będzie wybrane drzewo, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Jego właściwości, związane z nim wierzenia lub legendy będą stanowiły merytoryczną przesłankę do tematyki danej strefy. Oś narracyjna poprowadzi zwiedzających przez 14 zróżnicowanych stref, takich jak m.in.: Kraina herbaciana, Strefa gromowładnych, Strefa iluzji czy Kraina miodem płynąca.

Podczas kilometrowego spaceru dowiemy się m.in.: jakie właściwości ma Głóg Pośredni, co ma wspólnego Van Gogh z Żywotnikiem Olbrzymim, które drzewo pachnie ciasteczkami, a z którego wytwarzało się instrumenty.

Podczas wizyty w Lumina Parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS goście otrzymają mapy, które nie tylko poprowadzą przez trasę „Tajemniczego Ogrodu”, lecz również pozwolą odkryć ciekawostki dotyczące niesamowitych roślin, które znajdują się na terenie Botanika.

W Parku znajdą się także punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami. W tym sezonie organizator ponownie przeznaczy 1 zł z każdego sprzedanego napoju na cel charytatywny, a zebrana kwota zasili konto Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Przestrzeń udostępniona zostanie wszystkim zainteresowanym od 10 listopada 2022 r. Godziny otwarcia zależne będą od zachodu słońca:
Park otwarty będzie od 16.00, 16.30 lub 17.00 do godziny 21.00, ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00. Lumina Park będzie zamknięty w poniedziałki, z wyłączeniem 5 grudnia.

Ceny biletów:

• wtorek-czwartek: ulgowy 24 zł, normalny 27 zł, rodzinny 95 zł
• piątek-niedziela-święta: ulgowy 27 zł, normalny 31 zł, rodzinny 105 zł

Bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny,

Ulgowy: dzieci, uczniowie, studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. W Lublinie obowiązuje dla pracowników UMCS oraz absolwentów posiadających Kartę Absolwenta UMCS,

Bilet seniora (obowiązuje od 6.01.2023, tylko w czwartki) – za okazaniem Legitymacji Emeryta/Karty Seniora – 20 zł

Dzieci poniżej 2 roku życia – wstęp wolny.

Park Iluminacji wraca do Ogrodu Botanicznego UMCS

(fot. lublin112.pl\mat. prasowe)

4 komentarze

  1. Światełka świecą bez sensu a PiS mówi (i tworzy) kryzys energetyczny.

    • o ile się nie mylę od lat nie’rządy w Lbn sprawuje pełowska- lewicai ona załurzyła Lublin na 2mld zł a tu prund drogi ale co tam bawta sie za nasze hajsy!

  2. Okropieństwo.

Z kraju