690 680 960

Otworzyli tę samą drogę po raz drugi. Tym razem nie zabrakło przecięcia wstęgi i przemówień (zdjęcia)

Dzisiaj miało miejsce oficjalne otwarcie północnej obwodnicy Kraśnika. Z pewnością jednak wiele osób pamięta, że drogę tę otwierano już w Sylwestra. Jak wyjaśniają władze regionu, wtedy było to tylko otwarcie symboliczne.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o otwarciu północnej obwodnicy Kraśnika. W Sylwestra usunięte zostały bariery i znaki zakazujące wjazdu, po czym kierowcy mogli już korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 833 o długości 8,5 kilometra. Na ten moment czekało wiele osób, gdyż nowa trasa pozwala ominąć wiecznie zatłoczoną ul. Urzędowską.

Jakież było zdziwienie kierowców, kiedy dzisiaj zauważyli, że droga została zamknięta dla ruchu. Okazało się, że postanowiono trasę otworzyć po raz drugi. W pierwszym otwarciu brała bowiem udział zaledwie garstka osób, z marszałkiem województwa Jarosławem Stawiarskim oraz starostą kraśnickim Andrzejem Rollą na czele. Nie było za to przecięcia wstęgi oraz poświęcenia trasy.

Na dzisiejszą uroczystość zaproszono kilkadziesiąt osób, w tym parlamentarzystów, ministrów, do tego przedstawicieli służb mundurowych, a także bardzo liczne grono lokalnych samorządowców. Ostatecznie w otwarciu wzięło udział mniej gości, jednak i tak wstęgę przecinało blisko 20 osób.

– Chcemy by droga wojewódzka Nr 833, którą dzisiaj oficjalnie otwieramy, służyła wszystkim mieszkańcom Kraśnika, powiatu kraśnickiego i całego województwa. By była bezpieczna i komfortowa. Mam nadzieję, że dzięki wybudowaniu tej drogi, na ulicy Urzędowskiej, która uważana była za jedną z najniebezpieczniejszych ulic na Lubelszczyźnie, nie będzie więcej groźnych wypadków czy kolizji. Wierzę też w to, że dzięki niej, zarówno Kraśnik jak i cały powiat kraśnicki będą się rozwijać – mówił marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nie zabrakło też przemówień posłów czy też radnych. Były również podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania obwodnicy. Jak wyjaśniał Jarosław Stawiarski, piątkowe otwarcie było symboliczne, aby mieszkańcy nie musieli czekać kolejnych dni na skorzystanie z trasy. Kierowcy, którzy z niej korzystają ironizują, iż mają nadzieję, że trzeciego otwarcia już nie będzie.

 

(fot. UMWL)

85 komentarzy

    • Ledwo co się mieszczą przy tej szarfie, do roboty by się tak palili a nie na zdjęcia. Nawet łopaty nie trzymali, a wydawać cudze pieniądze to pierwsi.

  1. Paso sie paso,barany wełniane…

  2. Czy ktoś wie, gdzie prowadzone są zapisy na trzecie otwarcie obwodnicy Kraśnika, i czy są jeszcze wolne miejsca? :D:D

  3. Jest i karateka ( czytoj ksiundz ) z urzędasami, lans na całego, a gdzie ludzie którzy zaprojektowali i wykonali pracę, to ich chciałbym widzieć że lampką szampana, a nie krzywe mordy .

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin