Oszuści nakłonili 78-latka do zrobienia przelewu na 125 tys. złotych. Policjanci wpadli na trop sprawców (zdjęcia)

Dwóch mieszkańców Warszawy odpowie za oszustwo za szkodę 78-latka z Lublina. Mężczyźni wyłudzili od seniora pieniądze i złote monety. Grozi im do 8 lat więzienia. Obecnie obaj przebywają już w tymczasowym areszcie.

Do mieszkańca Czechowa zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza CBŚP i poinformował go o grupie przestępczej wyłudzającej pieniądze z kont bankowych i dokonującej włamań do mieszkań.

Fałszywy policjant przekazał 78-latkowi, że najlepiej będzie „zamrozić” gotówkę do czasu zatrzymania sprawców. Dla uprawdopodobnienia swojej osoby, polecił emerytowi wybrania w telefonie numeru 997, gdzie miał odezwać się dyżurny policji. Cała operacja odbyła się bez rozłączania rozmowy, więc mężczyzna tak naprawdę nie dodzwonił się do komendy, a osoba z którą kontynuował rozmowę była kolejnym oszustem.

Mieszkaniec Lublina został nakłoniony do wykonania przelewu na kwotę 125 tysięcy złotych oraz przekazania fałszywemu policjantowi gotówki i złotych monet o łącznej wartości 50 tysięcy złotych.

Mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu lubelskiej komendy, już kilka dni później wpadli na trop sprawców. Pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymano dwóch mieszkańców Warszawy, którzy brali udział w oszustwie.

Oszuści przyjechali do emeryta i podając się za funkcjonariuszy odebrali pieniądze i złote monety. Sprawcy w wieku 33 i 37 lat usłyszeli zarzuty i na wniosek policjantów oraz prokuratorów zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają kolejne osoby zaangażowane w przestępstwo. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Moja teściowa, 88lat ma telefon stacjonarny i mieszka nieopodal samotnie. W okolicy uważana jest za w miarę zamożną, ale nie ma konta w banku. Przed laty córka założyła oddzielne jej konto ale na siebie. Od lat nikt do niej nie zadzwonił. Czy nie jest łamana tajemnica bankowa dla złodziei?

 2. Ukłon w stronę chłopaków z Policji. Brawo Panowie.

 3. Przynajmniej narodowość jak zwykle znana. Ci ludzie tak to dziedziczą i doskonalą. Nigdy pracować legalnie nie będą.

 4. Przy takim nagłośnieniu medialnym nadal są ludzie bezmyślni i nie ma co zwalać na wiek bo albo się myśli albo jest się idiotą, ja też jestem w podobnym wieku ale na takie coś bym się nie pisał dlatego nie żałuje tego człowieka.

 5. Kolejny lubelski cebularz oszukany. Miastowych boli myślenie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika