690 680 960

Juniora.pl – specjalistyczny sklep dla rodziców i terapeutów

Sklep juniora.pl oferuje pomoce terapeutyczne i logopedyczne dla dzieci. Dedykowany jest przede wszystkim terapii autyzmu i innych zaburzeń, prowadzonych Metodą Krakowską®. Powstał kilka lat temu i nieustannie się rozwija. Co oferuje sklep juniora.pl? Jaka jest jego historia? Na czym polega Metoda Krakowska®?

Juniora.pl to sklep, który powstał na fundamencie osobistych doświadczeń jego właścicielek. Został założony przez dwie kobiety, które kilka lat walczyły o godne i szczęśliwe życie dla swoich dzieci. Dzięki temu doskonale rozumieją przez co przechodzą rodzice dzieci potrzebujących terapii oraz rozumieją potrzeby takich osób. Sklep jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Do tej pory nie było sklepu – ani stacjonarnego ani internetowego – dedykowanego Metodzie Krakowskiej® i oferującego wszystkie pomoce terapeutyczne potrzebne w prowadzeniu takiej terapii. Juniora.pl to sklep założony z sercem i inspirowany chęcią niesienia pomocy innym.

Pomoce logopedyczne i terapeutyczne oferowane w sklepie

Oferta sklepu juniora.pl kierowana jest do rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi, takimi jak: autyzm, zespół Aspergera, afazja, dysleksja czy zespół Downa, a także terapeutów i logopedów pracujących według założeń Metody Krakowskiej®. Asortyment jest dostosowany także do potrzeb przedszkoli, szkół i różnych placówek oświatowych, które szukają pomocy dydaktycznych dla swoich podopiecznych. Pomoce logopedyczne i terapeutyczne z naszego sklepu są również chętnie kupowane przez rodziców, którzy po prostu chcą pomóc w rozwoju swojego dziecka. Pomoce z naszego sklepu dają możliwość połączenia zabawy z nauką i stymulacji różnych funkcji poznawczych dziecka, np. pamięci i koncentracji, percepcji dotykowej, słuchowej i wzrokowej, motoryki małej czy kształtowaniu relacji społecznych dziecka.

W sklepie juniora.pl można zakupić gry na logiczne myślenie, fiszki, zabawki, zeszyty ćwiczeń, książeczki edukacyjne, a także pomoce dla rodziców – książki dotyczące rozwoju dzieci i różnych zaburzeń. Oferowane są produkty znanych, dużych wydawnictwa, jak i małych firm zajmujących się hand made.

Na czym polega Metoda Krakowska®?

Metoda Krakowska® jest głównym tematem sklepu juniora.pl. Jakie są jej założenia? Jak wygląda terapia?

Metoda Krakowska® to terapia neurobiologiczna opierająca się na najnowszych badaniach dotyczących funkcjonowania naszego mózgu. Opracowana została przez prof. dr hab. Jagodę Cieszyńską, która jest członkiem Rady Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Stowarzyszenia Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niesłyszących i Autystycznych „Effatha”. W badaniach powadzonych przez profesor brał udział także zespół związany z Katedrą Logopedii w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie jak i Zespoł Diagnozy i Terapii Języka (obecnie Zespół Wczesnego Wspomagania) w Ośrodku dla Dzieci Niesłyszących.

Celem MK jest stymulacja wszystkich funkcji poznawczych dziecka zgodnie z etapami rozwoju dzieci zdrowych. Jednym z najbardziej znanych elementów Metody Krakowskiej® jest symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania®. Ten sposób nauki czytania wykorzystywany jest u dwulatków i dzieci w wieku przedszkolnym, a polega na odzwierciedleniu sposobu nauki mowy u dziecka i opiera się na nauce samogłosek i sylab.

Terapia ta jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi wkład o rodziców lub opiekunów dziecka. Oprócz pracy z terapeutą, dziecko musi każdego dnia ćwiczyć w domu, co wymaga ogromnego zaangażowania ze strony domowników. O efektach terapii można dowiedzieć się z doświadczeń rodziców, których dzieci skorzystały z tej metody.

Sklep juniora.pl to miejsce pełne inspiracji i nowych pomysłów dla terapeutów oraz oaza nadziei dla rodziców, którzy poszukują pomocy do terapii Metodą Krakowską®.

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas