Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Osunęła się skarpa na krajowej 19. Pojawią się utrudnienia w ruchu AKTUALIZACJA

Dzisiaj wieczorem na przedłużeniu al. Solidarności w Lublinie osunęła się skarpa. Wyłączono z ruchu skrajną część trasy.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach wieczornych. Na wysokości miejscowości Dębówka osunęła się ziemna skarpa na której przebiega trasa. Co więcej, osunięciem grozi kolejna część nasypu.

Skrajna część jezdni w kierunku Lublina została wyłączona z ruchu. Jak ustaliliśmy, jutro mają się rozpocząć prace związane z naprawą skarpy.

Jak informuje Punkt Informacji Drogowej GDDKiA, utrudnienia potrwają minimum do jutra do godzin wieczornych.

Jak wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, do osunięcia się skarpy doszło na odcinku drogi krajowej oznaczonej jako DK19f.

– Co ważne, nie jest to już odcinek drogi ekspresowej – ta kończy się węźle Lublin Sławinek. Dalej w kierunku Lublina prowadzi dwujezdniowa droga krajowa. Ruch w tym miejscu odbywa się bez utrudnień, a wykonawca inwestycji – firma Budimex – w ramach udzielonej gwarancji naprawi osunięcie skarpy – dodaje Krzysztof Nalewajko.

(fot. lublin112)
2015-10-22 23:37:31

23 komentarze

  1. Osunęła się ziemia, dodam że nie pierwszy raz w tym miejscu. ze 2-3 miesiące temu, też w tym miejscu ziemia zjechała. Jak to mówią cena czyni cuda, a oto jeden z nich ;P
    Generalnie gratulejszyn.

  2. „nie jest to już odcinek drogi ekspresowej – ta kończy się węźle Lublin Szerokie”. Ten węzeł nazywa się Lublin Sławinek. Węzeł Lublin Szerokie jest dopiero w budowie (na przecięciu S19 i DW830).

  3. PełO POległo jak ta droga . Czy takiej władzy chcemy ? Kwiatkami na Lubartowską wyściełali , a drogi na zimę dziurawe zostawili . Ściema !!!

  4. to nie ten wezel to inny a [] mnie obchodzi jaki niech zaplaca kare za zle wykonana robote bo kase wzieli i to bedzie sprawiedliwe bo kazdy z nas odpowiada za to co robi a oni nie gdzie jest Prawo i Sprawiedliwosc