690 680 960

Ostre słowa Mariusza Pudzianowskiego po wyroku skazującym mieszkankę Lublina za obraźliwy komentarz

Mariusz Pudzianowski ostro zareagował po ogłoszeniu wyroku skazującego Olgę K., mieszkankę Lublina, za obraźliwy komentarz na Facebooku. Poszło o słowa pod adresem uchodźców z Syrii.

– Każdego bandytę, gwałciciela, złodzieja nie ważne jakiego koloru skóry i wyznania jest, nazwę po imieniu, czyli najgorszymi określeniami, bo do takich ludzi nie mam za grosz szacunku. Normalnych ludzi szanuję zawsze!! Dlaczego ich nie karają za włamania i kradzież??? Bo??? Każdego Europejczyka za drobne przewinienie kara się surowymi grzywnami, a nawet więzieniem – napisał na swoim profilu Mariusz Pudzianowski.

To była ostra reakcja na wyrok jaki został ogłoszony w związku ze sprawą komentarza zamieszczonego na Facebooku przez mieszkankę Lublina. Olga K. napisała w komentarzu do filmu: “Brudasy pi….lone. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu”. Słowa te oburzyły członków stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”. Powiadomione zostały organy ścigania, śledczy ustalili autorkę wpisu. Pomimo używania przez nią zmyślonych danych mundurowi bez problemu dotarli do kobiety. Kryjącą się pod pseudonimem “Olka Helenka” osobą, okazała się 30-letnia mieszkanka Lublina.

Olga K. przyznała się do opublikowania obraźliwego komentarza, wyjaśniała również, że nie zdawała sobie sprawy, że swoim wpisem może kogoś urazić. Wszystko tłumaczyła wzburzeniem. Prokuratura oskarżyła ją o nawoływanie do nienawiści na tle różnic rasowych i narodowościowych wobec imigrantów z Syrii. Kobieta skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zaproponowała dla siebie 2 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata. Dodatkowo ma zapłacić 800 zł grzywny.

Podobny problem może mieć także Mariusz Pudzianowski, który w ostrych słowach groził, że na uchodźców będzie czekał z kijem bejsbolowym, żeby bronić dobytku. Do prokuratury na strongmena doniosła działaczka Joanna Grabarczyk z HejtStop. Sam Pudzianowski mówi, że nie jest rasistą oraz nie nawołuje do nienawiści. Słowa te były przejawem obrony swojego dobytku i pracowników. Dotyczyły ataków uchodźców na ciężarówki w rejonie francuskiego Calais.

Pod swoją wypowiedzią dotyczącą lubelskiego wyroku dla Olgi K. Mariusz Pudzianowski dodaje – Proszę o kulturalne komentarze, wiem że każdy zdenerwowany jest tą sytuacją, ale zachowajmy poziom! Nie dajmy się sprowokować, ponieważ prawo oraz pojęcie hejtu zostały tak skonstruowane, aby nas zastraszać. Nie będziemy siedzieć cicho, ale też trzymajmy poziom.

2016-02-20 14:04:01
(fot. YT)

34 komentarze

  1. Za bycie POLAKIEM i bronienie POLSKI staje się przed sądem. Gdzie to nas zaprowadzi???

  2. Kiedy Państwo i jego organy nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom, pojawiają się inicjatywy oddolne, mające na celu zastąpienie Państwa w jego obowiązkach. To my płacimy podatki, my utrzymujemy rządzących i my tu na tej ziemi od wieków tworzymy SWOJĄ kulturę, patriotyzm, religię, rodzinę, tradycje, wartości… To my pracujemy na dorobek swojego życia i przyszłość naszych następców. I jeżeli nasz byt jest stawiany pond byt najeźdźców, nawet jeżeli są nazywani „biednymi imigrantami”, jeżeli nasz byt nie jest chroniony przez tych którzy są do tego wybrani i zobowiązani, to jest rzeczą naturalną, że jesteśmy zmuszeni do uchwycenia „kija”. I uchwycimy albo nas nie będzie i to szybciej niż możni tego świata przewidują. A ta joanna z artykułu najpierw powinna ustalić hierarchię wartości, bo społeczeństwo w swojej obronie , będzie czekać z kijem bejsbolowym, także na kolaborantów.

  3. Jak tak ich bronią to niech zaproszą ich do swoich domow i zaczna im pomagac skoro tacy niewinni.zeby swój na swego donosil to wstyd.

  4. A gdzie wolność słowa się pytam? i dla czego została ukarana jak by komuś coś zrobiła, skoro wyraziła się jasno, że chodzi jej o brudasow a nie po nazwisku to i moje ciągle brudne świnie w zagrodzie ja też powinny zaskarżyć?..

  5. Bronią uchodźców a kto nas obroni przed nimi

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej