690 680 960

Ostatnie zimne dni stycznia. Idzie ocieplenie

W sobotę nad Polską znalazł się ciepły front, który przyniósł wzrost temperatury oraz opady o charakterze mieszanym i mgły. W niedzielę masa ciepłego powietrza znajdzie się nad naszym regionem, przynosząc opady śniegu oraz śniegu z deszczem.

Lubelszczyzna jest pod wpływem silnego ośrodka wyżowego o nazwie „Claudius”, który wpływa na rozwój chmur piętra niskiego, ale także mgieł. Z biegiem czasu będzie on mieć coraz mniejszy wpływ na pogodę w województwie lubelskim, a w niedługim czasie zacznie także słabnąć .

Niedziela jest jednym z ostatnich tak zimnych dni w tym miesiącu. Jeszcze dzisiaj prognozowane są słabe lub umiarkowane opady śniegu, które lokalnie mogą spowodować wzrost pokrywy śnieżnej o kolejne 1 – 3 cm. Wieczorem i w nocy może dojść do rozwoju mgieł, które lokalnie mogą powodować spadek widoczności od 100 do 500 m.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w regionie występować będą słabe opady śniegu, przechodzące z biegiem godzin w deszcz ze śniegiem, lokalnie w marznące opady deszczu. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach oraz chodnikach. Temperatura wyniesie od -6 °C w Lublinie, Kraśniku oraz Puławach i Łukowie, do -4/-5 °C we Włodawie, Chełmie oraz Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. W dalszym ciągu mogą występować mgły, które mogą ograniczać widoczność od 100 do 500 m.

Poniedziałek upłynie pod znakiem opadów śniegu oraz śniegu z deszczem. Lokalnie pokrywa śnieżna może jeszcze wzrosnąć od 1 do 4 cm, w większości będzie się topić z powodu temperatury w okolicach 0 °C. Termometry pokażą w regionie -1 °C do 0 °C w Lublinie, Puławach oraz Łukowie i Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. Z biegiem godzin opady mieszane zaczną przechodzić w opady deszczu. Z tego powodu zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i chodnikach, ponieważ lokalnie może dojść do ich oblodzenia. W dalszym ciągu prognozowany jest rozwój mgieł, które będą ograniczać widoczność.

Noc z poniedziałku na wtorek z opadami śniegu oraz deszczu i temperaturą w granicach od -1 °C do 0 °C. Prognozowany jest rozwój silnych mgieł, które przynosić lokalnie będą spadek widoczności nawet do 50 – 100 m.

We wtorek na terenie województwa lubelskiego temperatura wyniesie od 1 do 2 °C. Prognozowane są słabe lub umiarkowane opady deszczu, ale także gęste mgły, ograniczające widoczność nawet do 100 m.

W środę w dalszym ciągu do kraju napływać będzie ciepłe, polarno – morskie powietrze znad zachodniej Europy. Temperatura wyniesie od 2 °C do 3 °C w Lublinie, Białej Podlaskiej oraz Włodawie i Łukowie, do nawet 4 °C – 5 °C w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim oraz Zamościu. Ponadto w dalszym ciągu występować mają słabe opady deszczu i gęste mgły. Prognozowany jest też wzrost siły wiatru z kierunków południowo – zachodnich, zachodnich do 50 km/h.

W czwartek termometry w regionie pokażą nawet 6 °C w Białej Podlaskiej, Włodawie oraz Zamościu, do 7 – 8 °C w Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju oraz Lublinie, Puławach a także Łukowie i Kraśniku. Warto też dodać, że wystąpią kolejne opady deszczu. Wiatr będzie wiał z kierunku zachodniego w porywach od 30 do 50 km/h.

Kolejne dni tygodnia zapowiadają się z opadami deszczu, ale także wzrostem siły wiatru do nawet 60 – 70 km/h, spowodowanym przechodzeniem blisko kraju głębszego ośrodka niżowego.

2016-01-24 16:56:10
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)

5 komentarzy

 1. Denerwuje mnie to, nie lubię.

  • Weź coś na uspokojenie nerw, a jak masz przepisowy wiek to wchłoń jakiegoś browca, bo chcesz czy nie będziesz musiał to przeżyć.
   Piszę o browcu bo nawet co bardziej rozgarnięte gimbazy wiedzą, że na nerwy nie ma nic lepszego jak zupa chmielowa.

 2. ch….. się zrobi i tyle :/

 3. Szpecjalista niedorzeczny

  Udało się trafnie przewidzieć – u mnie w osiedlu lubelskich slamsów (Łazienkowska, Dąbrowska, Zaciszna , Śliska), toto białe co z góry wcześniej spadło, właśnie zaczyna się rozpuszczać

 4. Imo śnieg spadł, imo było ślisko a teraz jeszcze mgliście? Gorzej być w Polsce nie może.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…