690 680 960

Ostatni z wiaduktów nad budowaną obwodnicą Lublina otwarty dla kierowców

Wiadukt miał być oddany do użytku pod koniec lipca, jednak przeciągnęły się formalności. Kierowcy od wczoraj nie muszą już korzystać z objazdu na przedłużeniu ul. Wojciechowskiej.

W środę został oddany do użytkowania ostatni z drogowych obiektów inżynierskich zbudowanych nad powstającą zachodnią obwodnicą Lublina. Choć wiadukt na przedłużeniu ulicy Wojciechowskiej, na granicy Konopnicy i Uniszowic był gotowy od ponad miesiąca, kierowcy nie mogli z niego korzystać ze względu na przeciągające się procedury. Wczoraj bariery blokujące wjazd zostały usunięte a dzięki temu kierowcy nie muszą już korzystać z uciążliwego objazdu.

Pierwsze dwa wiadukty zostały otwarte pod koniec kwietnia. Pierwszy to ten nad drogą wojewódzką nr 830 Lublin – Nałęczów, drugi nad drogą gminną nr 106980L ze Stasina do Tereszyna. W połowie lipca zniknął objazd na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce. W tym przypadku również kierowcy narzekali, że obiekt był gotowy od dłuższego czasu a nie mogli z niego korzystać. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może zezwolić na ruch pojazdów dopiero po otrzymaniu decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, pozwalającej na użytkowanie wiaduktu.

Sam zachodni odcinek obwodnicy Lublina ma zostać otwarty w grudniu. Jak wyliczyli drogowcy, jadąc od strony Kraśnika w kierunku Lubartowa, korzystając z obwodnicy ominięcie Lublina zajmie 10 minut. Obecnie przejazd przez miasto zajmuje nawet godzinę.


(fot. lublin112)
2016-08-04 19:51:58

6 komentarzy

 1. No niedoczekanie! Obwodnica znacząco od tamuje ruch m.in na Kraśnickiej, Sikorskiego, Tysiąclecia i Witosa, nie mówiąc o dojazdowych.

 2. Tiry będą dalej jeździły przez miasto bo przez miasto jest za darmo a na obwodnicy viatol
  Kto kiedyś zaproponował żeby na obwodnicach nie była pobierana opłata viatol i to by było bardzo mądre rozwiązanie.

 3. PIĘKNY KRAJOBRAZ:)

 4. Po ukończeniu budowy obwodnicy Lublina w ciagu drog o największym natężeniu ruchu tranzytowego czyli 12/17 oraz 19 wladze Lbn ustawia znaki B-5 z tabliczka informacyjna na wlotach do miasta i bedzie jak w stolicy. I rad nierad Viatoll’a nie ominie.
  Zreszta ciężarówki jadące tranzytem napewno by nie mijały Viatoll’a jadac przez miasto, bo szkoda czasu i paliwa na stanie w korkach. Firmy transportowe już dawno koszty systemu Viatoll włączyły w cene usług.

 5. Czy z „19” będzie można pojechać tą nową drogą tak aby wyjechać na na s17?

 6. ciekawe kto odebrał ten wiadukt na przedłużeniu Wojciechowskiej ,jak będzie odbywał się ruch pieszy? ,bo patrząc od strony Lublina jest jeszcze gorzej niż na zajęciu które pokazali ,tam brak możliwości bezpiecznego przejścia do i przez wiadukt, proponuję ujawnić osoby które zaprojektowały i odebrały ten bubel budowlany ,żeby wiadomo było gdzie udawać się po odszkodowanie.PS.mam nadzieję ,że są dobrze ubezpieczeni.

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas