Opole Lubelskie: Pijane kobiety za kierownicą

Policjanci z opolskiej komendy zatrzymali wczoraj dwie nietrzeźwe kierujące. Jedna z nich kierując samochodem audi z ponad 1,5 promilowym wynikiem, nie miała przy sobie żadnych wymaganych dokumentów, druga mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu doprowadziła do zderzenia z wyprzedzanym przez siebie pojazdem.

W niedzielne popołudnie na ul. Fabrycznej w Opolu Lubelskim policjanci opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi, którym kierowała 49–letnia mieszkanka Poniatowej. Podczas stanu trzeźwości kobiety okazało się, że ma ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mieszkanka Poniatowej nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem ani żadnych wymaganych prawem dokumentów. Chwilę później okazało się, że nie jest jedyną kobietą, która jechała w tym dniu w powiecie opolskim na podwójnym gazie – informuje KWP Lublin.

Patrol poniatowskiego komisariatu został skierowany na ul. Fabryczną w Poniatowej, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący granatowym Fordem Escortem w trakcie wyprzedzania zajechał drogę wyprzedzanemu Renault czym doprowadził do kolizji drogowej. Sprawca zdarzenia nie zatrzymał się na miejscu lecz uciekał w kierunku Chodla. Gdy udało się zatrzymać Forda okazało się, że kierująca nim 30–letnia Izabela G. mieszkanka gminy Poniatowa z trudem utrzymuje się na nogach. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu – dodaje KWP Lublin.

O dalszym losie kierujących zdecyduje sąd. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 49–latka odpowie za jazdę bez uprawnień i wymaganych dokumentów, 30–latka zaś za spowodowanie kolizji drogowej.

2013-10-21 09:03:09
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online