Kraśnik: Uciekał przed policją i dachował w polu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kraśnickiej komendy podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka o mało nie skończyła się tragicznie. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i dachował na polu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kraśniku w miejscowości Trzydnik Mały kontrolowali pojazdy. Podczas próby zatrzymania do kontroli zielonego VW kierujący nie zastosował się do sygnału zatrzymania podawanego przez umundurowanego funkcjonariusza policji, gwałtownie zwiększył prędkość próbując uniknąć kontroli drogowej zaczął się oddalać.

Patrol podjął pościg oznakowanym radiowozem, jednak pomimo wysyłanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie stosował się do poleceń zatrzymania pojazdu. Ucieczka nie trwała długo, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni, na łuku drogi samochód wpadł w poślizg.

Kierujący 32-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trzydnik nie opanował pojazdu, zjechał z drogi i dachował na polu. Uciekinier doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Od rannego mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, pobrana została krew do badań.

Jak się okazuje, dzień wcześniej w Zaklikowie został zatrzymany przez policję, gdy kierował po spożyciu alkoholu i stracił prawo jazdy.

2012-10-21 10:34:52
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka