Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ominął rogatki i wjechał pod jadący do Łukowa pociąg. Kierowca BMW zmarł w szpitalu (foto)

Półrogatki były opuszczone, jednak kierowca i tak wjechał na przejazd kolejowy. Nie zdołał go już jednak opuścić. W pojazd uderzył rozpędzony pociąg.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu w Opolu Świerczynie w powiecie siedleckim. Pociąg osobowy jadący z Warszawy do Łukowa zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz straż ochrony kolei.

Zdarzenie miało miejsce na wyposażonym w półrogatki przejeździe kolejowym. Były one opuszczone. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący BMW 31-letni mężczyzna ominął je i wjechał tuż przez pędzący z prędkością 160 km/h pociąg. Samochód został uderzony i zepchnięty ze skarpy.

Pojazdem oprócz kierowcy podróżował jeszcze 27-letni pasażer. Obaj mężczyźni w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala. Kierowcy BMW nie udało się uratować życia. Pociągiem podróżowało 80 pasażerów, nie odnieśli oni żadnych obrażeń ciała.

Maszynista pociągu oraz obsługa pociągu była trzeźwa. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Przez kilka godzin na szlaku kolejowym, którym kursują pociągi pomiędzy Lublinem a Warszawą, występowały spore utrudnienia w ruchu.

(fot. KMP Siedlce/Tygodnik Siedlecki)

60 komentarzy

 1. Hahaaa pewnie oglądał reklamę BMW jak to pociąg staje na zaporach żeby rozpędzone BMW przejechało… 😉 reklamy kłamią Jasiu, oj ty już o tym wiesz przecież.

 2. „Bóg Mnie Wybrał”. Tyle w temacie.

 3. Po co kupa ludzi i sprzętu, trzeba było barana zostawić na ostrzeżenie. Ale jedno zagrożenie na drodze mniej

 4. Po co omijać rogatki? Z głupoty czy też chęć zakończenia życia? Czy pasażer wyraził na to zgodę? Że nie wspomnę o narażaniu życia i zdrowia osób w pociągu.

  • 1. Bo nikt mu nie płaci za stanie: przed przejazdem, przed skrzyżowaniem na czerwonym czy przepuszczanie pieszych.
   2. Ewentualnie bał się, że ktoś mu się właduje w tył. Droga to nie kółko różańcowe. Trzeba zapier…

 5. Ale był szybki !!!! i tyle pokazał . Co nie bimmer ???!

 6. 1. Pociągi wpadają na przejazdy kolejowy szybciej niż pedalarze na przejazdy rowerowy. Dlatego ten kto dał pierwszeństwo pociągom na przejazdach powinien odpowiadać za ten wypadek.
  2. W momencie wjazdu samochodu na przejazd, pociąg nie znajdował się jeszcze na przejeździe wiec nie miał pierwszeństwa.
  3. Kierujący pociągiem zbliżając się do przejazdu ma zachować szczególna ostrożność.
  4. Co za baran zaprojektował półrogatki na tym przejeździe? Gdyby nie te przeszkody na drodze to kierowca zdążyłby przejechać przed pociągiem, bo nie traciłby czasu na jazdę slalomem.
  5. Czy pociąg posiadał prawidłowe oświetlenie i czy maszynista miał kamizelkę?

 7. Kierowca BMW…….to już stan umysłu

 8. Najważniejsze że maszynista był trzeźwy. Bo gdyby nie był trzeźwy, to byłby winny, pomimo tego że w tym wypadku nic nie zawinił.

Wiadomości z info112