690 680 960

Okuninka: 16-latka twierdzi, że została zgwałcona. 22-latek zapewnia, że było inaczej

Trwa ustalanie, kto mówi prawdę. Czy 16-latka oskarżająca poznanego w barze mężczyznę o gwałt, czy też 22-latek, który twierdzi, że było zupełnie inaczej, niż przedstawia to nastolatka. Sprawą zajmują się policjanci oraz prokuratura.

Prokuratura Rejonowa we Włodawie prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia 16-latki nad jeziorem Białym. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nastolatka złożyła na policję w niedzielę 28 lipca. Samo zdarzenie miało zaś mieć miejsce wcześniejszej nocy w Okunince.

Z uwagi na charakter przestępstwa, dobro pokrzywdzonej oraz prowadzone postępowanie, śledczy nie chcą na razie zdradzać dokładnych szczegółów zdarzenia. Wiadomo jednak, że 16-latka przyjechała nad jezioro ze znajomymi. Wszyscy mieli bawić się w jednym z lokali i spożywać alkohol. Tam dziewczyna poznała 22-letniego mężczyznę.

Po pewnym czasie oboje wyszli z baru i udali się na wspólny spacer brzegiem jeziora. Potem, w pobliskich zaroślach, miało dojść do stosunku seksualnego. Nastolatka twierdzi, że mężczyzna przemocą wprowadził ją w to miejsce, a następnie wbrew jej woli wykorzystał.

Policjanci zatrzymali 22-latka, a następnie został on przesłuchany. Jak ustaliliśmy przyznał, iż zdarzenie miało miejsce, jednak przedstawił zupełnie inny jego przebieg. Złożył też w tej sprawie szczegółowe wyjaśnienia.

W wyniku tego śledczy nie wnioskowali o stosowany w tego typu przypadkach tymczasowy areszt. Wobec mężczyzny zastosowano jedynie dozór policji i zakaz kontaktowania się z 16-latką. Policjanci zabezpieczyli też nagrania z kamer monitoringu, które mają być pomocne w wyjaśnieniu sprawy.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

40 komentarzy

 1. Uwaga panowie! Co to za argumenty strój czy makijaż? Te starsze ,te nie pomalowane i te w spodniach zamiast spódnicy też bywają gwałcone. Każdemu z was którzy już rozstrzygnęli dochodzenie opierając się zamiast dowodami to mini móżdżkiem dał bym rok profilaktycznie.

  • Wiesz co oznacza słowo „argument”? Po pierwsze nikt nie usprawiedliwia sprawców, tylko wytyka głupotę takich małolat. Wytłumaczyć? -To tak, jakbyś wybrał się podczas meczu na sektor kibiców np. Motoru w koszulce z ogromnym napisem typu „J…ć Motor i jego kibiców”, a potem miał pretensje, że zostałeś pobity. Wówczas inni mogliby Cię tłumaczyć, że przecież czasem zdarza się oberwać od kiboli zupełnie postronnym osobom, ale Twojej „inteligencji” nikt by raczej nie pochwalił 😉

 2. no coz… teraz 16 latki zgrywaja dorosle kobiety. nie jedna chodzi z brzuchem. to raczej nie byl jej pierwszy raz?

 3. Ta 16-latka to zwykły szlauf szukający łatwej kasy. Niby od tak lubi nocne spacery z co poznanymi facetami.

 4. A może tak do rozwiązania sprawy warto powstrzymać się od osądów zarówno pod adresem dziewczyny jak i chłopaka? Sorry ale te same osoby, które teraz uważają chłopaka za niewinnego po ewentualnym wyroku zaczną domagać się „kary śmierci”. To samo z dziewczyną.
  A picie alkoholu w ich wieku? Owszem jest zakazane. Ale ciekawe ilu z komentujących nie wypiło w ich wieku czegoś na wakacjach….

 5. Szok co to się dzieje w tych czasach.Co raz więcej małolat jest wypuszczanych z domu na nocne imprezy,gnoje niech się za naukę wezmą.

 6. Dlatego nie rozumiem sprzeciwu panienek na nagrywanie naszego seksu. Zwyczajnie chcę mieć dowód jak było na wypadek takiej sytuacji jak powyżej. Jak się nie zgadzają to i tak nagrywam po cichu – przezorny zawsze ubezpieczony. A knajpa powinna beknąć jeżeli sprzedawali alkohol nieletniej. Bo jeżeli tylko rzekomy gwałciciel kupował i ją upijał to już bym taki spokojny na jego miejscu nie był.

 7. Umorzyc!! Chłopak jest młody. Jakby wierzyć każdej pijanej małolacie w wakacje to wszyscy by siedzieli!

 8. Zmuszanie do obcowania płciowego to przestępstwo ZGWAŁCENIA a nie gwałt. Gwałcić można różne normy prawne moralne etc., zgwałcić można człowieka. To tak na prędko napiszę bo tak mnie tego uczyli a jak bym u mojego procesora od prawa na egzaminie powiedział o art. 197 kk „gwałt”, nie zdał bym go.

 9. Per Pan ram pam pam Bombel

  i co teraz prokurator sie zapyta 16 latki opierała sie pani to odpowie tak o Brzoze śmiech na sali niech nie udaje pokrzywdzonej bo zapewne sama chciała jak te wszystkie puste małolatki co rozum w laysach wygrała tylko nie pykło

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas