Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odebrali niepokojący telefon. Potem odnaleźli mężczyznę z założonym sznurem, przytwierdzonym do drzewa

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Terespola udało się uratować mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. W chwili zdarzenia 32-latek był pod działaniem alkoholu, mieszkaniec gminy Terespol trafił pod opiekę ratowników medycznych.

W miniony piątek przed godziną 2.00 w nocy policjanci z Terespola w powiecie bialskim otrzymali zgłoszenie, z treści którego wnikało, że mieszkaniec tej gminy nie może oddychać. Rozmowa przeprowadzona z mężczyzną wskazywała na to, że chce popełnić samobójstwo.

Natychmiast na miejsce został wysłany patrol. Kiedy mundurowi dotarli do miejsca zamieszkania mężczyzny, w zaroślach po drugiej stronie drogi usłyszeli odgłosy wskazujące, że może on znajdować się właśnie tam. Nie pomylili się, gdyż zobaczyli desperata, z założonym sznurem, który przytwierdzony był do drzewa.

Policjanci natychmiast zareagowali, zdejmując zaciśniętą pętlę i udzielając mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokrzywdzony na szczęście żył i był przytomny. Na miejscu interweniował również zespół ratownictwa medycznego.

W chwili zdarzenia 32-latek znajdował się pod działaniem alkoholu. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia został doprowadzony do wytrzeźwienia. Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja mundurowych mogłoby dojść do tragedii. W tym przypadku o życiu 32-latka decydowały minuty.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

– Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
– Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
– Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu)

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. Chyba nie był przekonany co robić. Pewnie coś go dręczy.

 2. nie doszło do tragedii bo typ spartaczył robotę…

 3. O ile nam liczba prób samobójczych wzrosła za dobrej zmiany? Po rekordowych zapaściach w: dzietności, mieszkalnictwie, sądownictwie, służbie zdrowia, energetyce nadejdzie także rekord tragicznych zachowań w życiu społecznym?
  Kolejny sukces PiSu czy to wina Tuska?

  • PO i PiS to jedno i to samo. Dwa bieguny stworzone żebyś nie wypadł poza nie.

   • DOKŁADNIE !!!
    około 73 % społeczeństwa czyli wyborcy albo PO albo PiS to.. hmm ludzie dziwni… to tak jakby wybierać do picia szklankę wody lub kubek wody

  • Franiu, nie pękaj, odpędź myśli samobójcze do jesieni. Znowu zaświeci słońce (Peru?).

 4. I dlatego warto płacić podatki na Policję.

 5. Tak zabija pis.

 6. Za rządów peło w jednej gminie wychuśtało się sześć osób.

 7. Jeździ po kraju ten rudzielec i miesza ludziom w głowie i mamy tego efekty .

 8. bo gorzałka to tylko tęgiej głowie służy