690 680 960

Od przyszłego tygodnia parkowanie przy kolejnych ulicach stanie się płatne. Trwają przygotowania (zdjęcia)

We wtorek na terenie Lublina zacznie obowiązywać kolejna już podstrefa parkowania. Obecnie na poszczególnych ulicach wykonywane jest oznakowanie poziome i pionowe, rusza też ustawianie parkomatów.

87 komentarzy

 1. wrescie bedzie mozna przjsc chodnikiem 🙂

  • Ja chcieć miec wszystkie parkingi pod blokami i lupic kierowców na kasiore

   Juz niedługo to slyszalem ze parkingi mają byc płatne przy blokach mirszkalnych aby kasa aby kasa i aby kierowce złapać za k….sa. To juz zaczyna byc chore pozatym przy szpitalach nie powinno być parkingów platnych cale życie cxlowiek płaci skladki a oni jeszcze strzygą po ku..tafonie tam taki kraj. Taki obyczaj

 2. w „trybunie ludu” napiszą że to wina pis’u i tvp

 3. Najlepsze jest zacieranie rączek naiwniaków, że przecież „jak będzie trzeba płacić, to wreszcie będą wolne miejsca parkingowe”. Nie, dalej nie będzie wolnych miejsc parkingowych. To tak jak było z prywatną służbą zdrowia i różnymi Luxmedami – mnóstwo frajerów temu przyklaskiwało, bo wydawało im się, że jak zapłacą, to nie będą musieli stać w kolejkach.

  Nic się od tego nie polepszy, nie poprawi, trawa nie będzie bardziej zielona, nie wyrosną nowe drzewa, nie zmniejszą się korki, a komunikacją miejską będą dalej jeździli ci, którzy już teraz nią jeżdżą. Nie, chodzi tylko o to, aby was złupić. Tylko i wyłącznie.

  • Kajfasz! W pełni się z Tobą zgadzam. Twój wpis to jeden z nielicznych mądrych komentarzy na tym portalu!

   • KajFasz obrzynku weź se serdol i nie p

   • Dokładnie. Z tak niskimi opłatami efekt jest żaden. Powinny być wielokrotnie wyższe. Wtedy efekt byłby dopiero widoczny przy 10krotnej podwyżce.

  • Wiele razy byłem w Centrum i tam, gdzie miejsca są płatne – da się zaparkować. Tam, gdzie są bezpłatne – nie da się zaparkować, bo od wczesnych godzin rannych są pozajmowane przez cały dzień przez osoby zaczynające prace najwcześniej. Zaczynają się zwalniać dopiero po południu.

   Porównanie Luxmedów itp. do prywatnej służby zdrowia jest błędem – co druga osoba jest do tego zapisana za jakieś marne grosze przez pracodawcę, stąd tak to wygląda.

 4. Płacenie za trzymanie swojego samochodu to jedyny sposób na pozbycie się tego złomu z miejskich ulic oraz chodników. Albo kogoś stać na posiadanie swojego samochodu, albo nie.
  Jeżeli kogoś nie stać, to ma inne środki transportu do wyboru. Mnie nie stać na helikopter, więc korzystam z tańszych. Jeżeli nie będzie mnie stać, na jazdę samochodem, to pojadę czym innym.

  • Czy wprowadzenie płatnych miejsc parkingowych w centrum Lublina spowodowało „pozbycie się tego złomu z miejskich ulic oraz chodników”? Nie, jest tak jak było, tylko teraz trzeba za to płacić.

   • Złom to twoja matka i ojciec więc się ich pozbądź nowy złodzieju i cwaniaku z ryczącym wydech i strzelającym tłumikiem.Życzę ci z całego serca żebyś i ty jeździł złomem i nie miał na nic pieniędzy!!.

   • Oczywiście, że tak. Dużo łatwiej jest zaparkować.

   • To, że złomy zalegają na chodnikach to jest tylko wynik nieróbstwa Straży Miejskiej (czy innych służb) którym się nie chce oraz przepisów, które nie pozwalają wywozić tego złomu, pomimo tego, że stoi w miejscu niedozwolonym.

  • Szkoda że cie nie stać na helikopter może byś spadł i już by cie nie było.

   • Podejrzewam, że Ciebie także nie stać. Ale jeżeli masz trochę kasy, to zawsze możesz kupić jakąś działkę w mieście i urządzić na niej np. bezpłatny parking. Dlaczego tak nie zrobisz? Będzie wtedy trochę więcej bezpłatnych miejsc postojowych.

  • Aleś Ty durny – tylko Cię w telewizji pokazywać.

 5. Nic mnie bardziej nie wwuwia niż auto na obcych blachach pakujące przez kilka dni/tygodni bez zmiany nawet miejsca postojowego. Jak ktoś przyjezdny, pracuje w pocie czoła, faktycznie z auta korzysta to rozgrzeszam, podobnie jak lubelskich emerytów, bo oni już swoje w życiu przepracowali, ale nawet nie wiecie jak wwwiaja mnie obce blachy w wykonaniu studentów, albo kalek życiowych co boją się jeździć po Lublinie i korzystają z komunikacji miejskiej ew. mają do pracy na piechotę 15 minut, a samochód im służy do tylko do tego by raz w tygodniu pojechać do rodziców na wieś.

 6. Może by tak w pierw zrobić darmową miejską komunikację DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCOW jak w Chełmie? Można? Można….

  • Wpierw…by nikt się mojej ortografii nie przyczepił…

  • Łysy by tego nie przeżył

  • Łukasz83 – pożyjemy, zobaczymy.
   Póki co to bezpłatne przejazdy w Chełmie są obietnicą prezydenta z listopada.
   A zapowiedział, że zrobi to dopiero od września.
   I druga sprawa.
   Wiesz ile linii obsługują Chełmskie Linie Autobusowe?
   14 (słownie „czternaście”).
   Żadna z nich w dzień powszedni nie jeździ częściej niż co 30 minut (nawet w szczycie).
   Ponad połowa z tych czternastu linii nie ma więcej niż 10 kursów w ciągu dnia.
   Takiej chcesz komunikacji w Lublinie???

  • MPK POWINNO BYĆ DARMOWE DLA MIESZKAŃCÓW.

 7. UWAGA UWAGA dla nowych abonamentów M

  Sprawdzajcie dokładnie dane wypisane flamastrem na abonamencie dla mieszkańca date ważności i numer rejestracyjny ponieważ bilety wypełniane są z błędami i sprawy lądują w prokuraturze i są wyroki skazujące!!.

 8. Parkowanie w rzece będzie płatne?? „oraz rzeka Bystrzyca (od Piłsudskiego do Unii Lubelskiej), „

 9. Takie są rządy peło.

  • Rządy takie złe dlatego, że tylko tylko pół miasta stanowią parkingi, czy takie dobre, bo każdego biedaka stać na zajdę własnym samochodem?

   • Parkingi nie musiałyby zajmować ogromnej przestrzeni, gdyby ktoś wreszcie wpadł na to, że parkować – tak jak mieszkać i pracować – można piętrowo. Wystarczyłoby gdyby miasto przeznaczyło JEDNĄ działkę w centrum na wybudowanie kilkupiętrowego, półotwartego parkingu wielopoziomowego, który poza koniecznością przeznaczenia określonej kwoty na jego wzniesienie, nie generowałby już potem absolutnie żadnych kosztów.

    I ten, kto wystartuje w wyborach samorządowych i wyjdzie z takim postulatem, wygra je w cuglach.

   • zajdę Co to znaczy?

 10. Za rok strefa E na wszystkich osiedlach

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas