Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Bangladeszu składał propozycje seksualne małoletniej. Wpadł w Walentynki

Lubartowscy i lubelscy kryminalni zatrzymali 24-letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pomocą komunikatora internetowego składał seksualne propozycje małoletniej mieszkance powiatu.

Dzięki czujności rodziców policjanci z Lublina wspólnie z funkcjonariuszami z Lubartowa zatrzymali 24-letniego obywatela Bangladeszu. Mężczyzna za pośrednictwem Internetu i SMS-ów składał propozycje seksualne małoletniej mieszkance powiatu.

– Czujność zachowali rodzice, którzy poinformowali mundurowych o zamiarach mężczyzny. 24-latek zatrzymany został w Walentynki, na klatce schodowej tuż przed mieszkaniem dziewczynki, został osadzony w policyjnym areszcie – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, gdzie usłyszał zarzuty.

– Podejrzany będzie odpowiadał za nawiązywanie kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich, składaniu propozycji obcowania płciowego. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci do kontrolowania stron internetowych jakie odwiedzają ich dzieci, a także kontrolowanie treści, jakie przesyłają za pośrednictwem sieci.

Policyjne porady dla najmłodszych użytkowników Internetu:

1. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.

2. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!

3. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.

4. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

5. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.

6. Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

7. Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie.

8. Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.

9. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.

10. Rozmawiaj z rodzicami o Internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które Cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które Cię interesują i które często odwiedzasz.

11. Jeżeli twoi rodzice nie potrafią korzystać z Internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im, jak proste jest surfowanie po Sieci. Zaproś ich na Twoje ulubione strony, pokaż im jak szukać w Internecie informacji.

2018-02-17 09:49:01
(fot. Policja)

49 komentarzy

  1. Kasia chichotka

    No to skoro pogadaliście sobie o pewnej intymnej części ciała szanownej Maryni – pora spać .
    Nie zapomnijcie zrobić siusiu i wybełkotać paciorek.
    A! I rąsie na kołderkach.

  2. Nie wiem co mam myśleć o takich komentarzach jeden przez drugiego się przekomarza a nie dziwi was tu cytat ,,Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.,, A znając życie to go wypuszcza bo on jest pokrzywdzony bo jest uchodźca i mu jest ciężko niby a dalej będzie próbował się kontaktować z dziećmi spowrotem wysłać go skąd tu się wziął a nie sponsorować jeszcze ich i ich zboczenia

Z kraju