690 680 960

O pomoc w ratowaniu wędkarza, pod którym załamał się lód, poproszono wojsko. Do mężczyzny trudno było dotrzeć

Ratownicy robili co mogli, aby dotrzeć do znajdującego się w jeziorze mężczyzny, jednak ich życie również znalazło się w niebezpieczeństwie. W końcu postanowiono poprosić o pomoc wojsko, aby wyciągnąć wędkarza za pomocą śmigłowca.

24 komentarze

 1. Powinien pokryć koszty ekipy ratunkowej tak samo ci kre**ni którzy chodzą po górach i wymagają ratunki. Gdyby jeden z drugim spłacał przez 10 lat kredyt za akcje nigdy więcej nie ryzykował by swojego i innych zycia.

 2. niesprawiedliwy

  ty to chyba u jarka jesteś główny specjalista od latawców

 3. Po c#$j się on tam w ogóle [email protected]#$&ał?

 4. ale twardziel ….tyle czekać na ratunek zanurzonym po szyję w lodowatej wodzie ,Szacun !!! Ale z drugiej strony znalazl się tam na własne życzenie ,wiec tak jak tu wczesniej wspomniano ,po akcji fakturka za uzycie śmigłowaca i jasnosć umysłu wróci w trimiga

 5. Do geniuszy piszących, że człowiek powinien zapłacić za akcję ratowniczą: po to płaci się w tym państwie składki żeby później móc skorzystać z pomocy gdy zajdzie taka potrzeba. Jak już ktoś napisał – wojsko ma ten cały ten sprzęt i trenuje na sucho co niczemu nie służy. Przeprowadzając taką akcję ratunkową nie tylko ćwiczą ale też i ratują komuś życie. Lepsze to niż latania nad poligonem bez żadnego celu (nie licząc zdobywania umiejętności i nalotu czego oczywiście nikt nie powinien kwestionować). W temacie kosztu użycia śmigłowca – nie wiem jak taki Sokół ale Eurocopter z tego co pamiętam spala trochę ponad 200 L paliwa na 1h lotu. To może co poniektórym powie coś o kosztach używania takiej karetki.

  • Sokół w zależności od zakresu lotu pali od 450 do 600 litrów na godzinę, ale w lotnictwie paliwo to nie jest największy koszt.

 6. no to sobie pomorsował 😉

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas