O krok od zderzenia na rondzie. Z prawego pasa pojechał w lewo, nie patrzył na światła

Doskonała reakcja kierowców sprawiła, że nie doszło do zderzenia pojazdów na jednym z lubelskich skrzyżowań. Kierowca volkswagena z prawego pasa skręcił w lewo, potem pojechał na czerwonym.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek na ul. Zana w Lublinie. Całość zarejestrowała kamera zamontowana w samochodzie naszej czytelniczki. Kierowca volkswagena jadąc w kierunku al. Kraśnickiej, na rondzie Nauczycieli Tajnego Nauczania z prawego pasa skręcił w lewo, w kierunku ul. Bohaterów Monte Cassino.

Manewrem tym spowodował zagrożenie spowodowania kolizji z poruszającym się obok volvo, którego kierowca zamierzał jechać prosto. Jego błyskawiczna reakcja sprawiła, że zderzenia pojazdów udało się uniknąć.

Chwilę później kierowca volkswagena znów o mało nie doprowadził do zderzenia. Zignorował bowiem wskazania sygnalizacji świetlnej. Dzięki awaryjnemu hamowaniu kierowców, po raz kolejny obyło się bez uszkodzeń pojazdów, jak również obrażeń ciała u podróżujących autami osób.

(fot. nadesłane – Marlena)
2018-02-02 23:21:21

121 komentarzy

 1. kierowca latającego dywanu

  Problemem dla jadących lewym – wewnętrznym pasem na rondzie bez sygnalizacji świetlnej jest pierwszeństwo dla jadących prawym pasem. Ustawodawca ówczesny posłusznie chciał podporządkować się przepisom europejskim (ale czy w każdym państwie tak jest czy tylko w niektórych?!) i wprowadzeniem takiego przepisu spowodował potencjalne zagrożenia na każdym rondzie. Ronda bezpieczne zgodne z obowiązującymi przepisami drogowymi powinny być dużo większe i właściwie oznakowane znakami poziomymi uniemożliwiając sytuacje kolizyjne przy zjeżdżaniu z ronda. Wszystkim kierującym wiadome jest to, że w prawym lusterku podczas jazdy na rondzie niewiele widać. Tylko od rozsądku i kultury kierujących zależy czy zgodnie z tymi przepisami będziemy zawsze bezpiecznie przejeżdżać każde rondo.

  • A to że przejechał potem na czerwonym to też zasługa ustawodawcy bo na to pozwolił? No ludzie, zastanówcie się trochę czy kierowca białego ma chociaż trochę pojęcie o przepisach ruchu drogowego, bo jeśli nie wie że na czerwonym się stoi to niech lepiej wcale nie wychodzi na ulicę nawet jako pieszy, żeby potem Franio i inni nie mieli powodów pisania komentarzy na kierowców, którzy potrącą pieszych jadąc prawidłowo.

 2. ale wieśniara z tego białego jeżdzić po rodzi nie łumi

 3. teoretycznie KP ma rację, ale niestety wg mnie jest tu wielki blad w kodeksie. Jesli rondo ma minimum 2 pasy to powinna byc taka sama sytuacja jak z 2-pasowym skrzyzowaniem, czyli:
  – prawym pasem jedziesz tylko pierwszy zjazd (w prawo) lub drugi („prosto”)
  – lewym tylko drugi („prosto”) i następne w lewo (3 zjazd, 4 – najczesciej zawrotka) etc.

  to bardzo prosta zasad, ktorej gdyby sie wszyscy trzymali bylby spokoj na rondach. Niejednokrotnie widzialem jak gosc na rondzie z 5 zjazdami „zawracal” prawym pasem, czyli przejechal dokladnie cale rondo prawym pasem robiac przy tym problem dla ok 10 aut.

  • Regulacje jakie proponujesz uważam, że są zbędne, bo taki przejazd nie jest zabroniony. Zalecany jest taki sposób przejazdu przed ronda i rozumni kierujący tak pojadą. Ale istnieją ronda, które mają: 5, 6, 7 czy jeszcze więcej wlotów. Mało tego. Na dużych i rozbudowanych rondach kierujący wjeżdżając na rondo może nawet nie wiedzieć, którym zjazdem zjedzie – i co wtedy?
   „Niejednokrotnie widziałeś” – ja nigdy nie widziałem, być może, bo nie zwróciłem na to uwagi. A nawet gdybym widział to raz na 10000 to uważam, że w PoRD nie da się zapisać wszystkich przypadków, bo życia nie starczy, żeby tego wszystkiego się nauczyć.

  • Ależ to nie jest RONDO! To zwykłe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną!

 4. KOŃCZĄC KTO WINNY A KTO NIE POWYŻEJ JEST DODATKOWY MATERIAŁ I WYJAŚNIENIE EKSPERTÓW Z RUCHU DROGOWEGO . NIE UMIECIE CZYTAĆ PROSTYCH ZNAKÓW DROGOWYCH MATOŁY RAZEM Z TĄ PAŁĄ Z POLO KTÓRA POPEŁNIŁA DWA WYKROCZENIA / WYMUSZENIE PIERWSZEŃSTWA I WJAZD NA CZERWONYM/ !!! KONIEC PIEPRZENIA I DOMYSŁÓW ! GAME OVER,

 5. Jezusku kochany

  Olanie znaków pionowych, olanie wskazania sygnalizacji świetlnej ewidentnie pan/pani z białego volkswagena powinna stracić lejce. Jak ktoś chce się kłócić polecam wizytę na kwp w Lublinie wydział ruchu drogowego.

 6. jak nam przekazano

  zycze zdrowia wszystkim dzieciom komentujacym

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021