Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nożownik zaatakował na ulicy w centrum Lublina. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w sobotni wieczór w centrum Lublina. Mężczyzna zaatakował nożem dwóch przechodniów. Jednemu wbił nóż w serce, drugiemu w nogę.

Wszystko wydarzyło się w sobotę około godziny 21:30 przy ul. Narutowicza w Lublinie. Dwóch młodych mężczyzn stało przed jednym ze sklepów spożywczych, kiedy w pewnej chwili podszedł do nich ubrany na ciemno, nieznajomy im mężczyzna. Wyciągnął nóż, po czym bez słowa ugodził jednego z nich, po chwili zadał cios drugiemu mężczyźnie.

Sprawca ataku odszedł spokojnym krokiem i udał się w stronę ul. Głębokiej. Przerażeni świadkowie od razu powiadomili o wszystkim służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała policja i zespół ratownictwa medycznego.

 

Jeden z zaatakowanych mężczyzn nie dawał oznak życia. Ratownicy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzono ją kilkadziesiąt minut, niestety życia 27 – letniego mężczyzny nie udało się uratować. Jak ustaliliśmy, mężczyzna dwukrotnie został ugodzony nożem, najpierw w serce, potem w okolicę serca.

Drugiego z zaatakowanych mężczyzn, 26-latek, przetransportowano do szpitala. Został on ranny w nogę. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprowadzony na miejsce pies tropiący podjął trop, nie udało mu się jednak doprowadzić do sprawcy. Trwa śledztwo w tej sprawie, jak też prowadzone są intensywne czynności mające na celu odnalezienie i zatrzymanie nożownika.

AKTUALIZACJA:
Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że pomiędzy mężczyznami mogło wcześniej dojść do sprzeczki w sklepie. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu i ustalanie są okoliczności tego zdarzenia.

(fot. lublin112)
2018-02-25 11:00:50

99 komentarzy

  1. I w tym kraju mogą Cie zadzgać za nic a w obronie własnej ani broni ani noża nie można nawet posiadać, a powalencow coraz więcej a poczekać aż biedni i głodni imigranci przyjadą z islamskich krajów

Wiadomości z info112