Nowy hotel powstanie w Lublinie. Lubelski inwestor chce zaskoczyć klientów (wizualizacje)

Kolejny obiekt hotelowy powstanie na terenie Lublina. W dość zaskakującym miejscu, gdyż przy ul. 1 Maja. Jednak po wybudowaniu w okolicy kompleksu dworców, lokalizacja może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Przy ul. 1 Maja w Lublinie powstanie nowy hotel. Za inwestycją stoi spółka CRH Holding należąca do lubelskiej Grupy Żagiel. Obiekt będzie miał 120 pokoi a dla gości dostępne ma być 60 miejsc parkingowych. Od strony ulicy Lubelskiego Lipca’80 budynek będzie liczył sześć kondygnacji. Równolegle do ul. 1 Maja powstanie 3-kondygnacyjna bryła obiektu z elewacją frontową, która będzie tworzyć historyczną pierzeję tej ulicy. Powierzchnia hotelu, wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu, to łącznie 7500 mkw.

Obiekt ma należeć do sieci Moxy, wyróżniającej się designerskim i zaskakującym charakterem wnętrz, tworzonym z myślą o młodych ludziach, nie tylko ciałem, ale i duchem, którzy podróżują w celach służbowych lub turystycznych a także energicznych i ekstrawertycznych gościach. Jak zapewnia inwestor, goście hotelu znajdą się w zapierającej dech w piersiach industrialnej przestrzeni, skłaniającej do kreatywnego spędzania czasu. Światowe trendy spotkają się z mocnymi akcentami lokalnymi. Tu będzie można poczuć się jak u siebie. Odwiedzających zaskoczy niestandardowy sposób wprowadzenia atrybutów, które nawiązują do historii lubelskiego przemysłu.

– Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem do Lublina energicznego i zabawowego ducha Moxy. Będzie to pierwszy hotel tej sieci w Polsce wschodniej. Elewacja budynku zachowa historyczny układ działek, a wysokością będzie nawiązywała do gzymsów sąsiednich kamienic. Filozofia hotelu oraz podkreślający ją design to odpowiedź na potrzeby ludzi młodych duchem, którzy od czasu spędzanego zawodowo, czasu wolnego, wreszcie – od życia – chcą więcej. Nudzą ich przewidywalność i sztywne zasady – wyjaśnia Sylwia Dołęgowska, wiceprezes zarządu CRH Holding.

Budynek ma się wpisywać w rewitalizację tej dzielnicy Lublina i być jednym z elementów, który korzystnie wpłynie na atrakcyjność, jak również lepsze postrzeganie okolicy przez mieszkańców oraz turystów. W portfelu Grupy Żagiel są już wrocławskie hotele Patio i Duet. Marka Moxy należy do Marriott International, największej na świecie międzynarodowej sieci luksusowych hoteli, która dysponuje ponad 6700 obiektami w 127 krajach. Otwarcie hotelu planowane jest w 2022 r.

(fot. nadesłane – materiały inwestora)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Poco kolejny hotel jak w tych co są pięć osób na kżyrz.

 2. A czy będzie tam legalne zatrudnienie dla recepcjonistek i pokojówek…? Czy tak jak w innych hotelach? Wszystko pięknie, dbamy o gości, ale personel robi za pół darmo. Ot, lubelski rynek.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej