Nowy hotel powstanie w Lublinie. Lubelski inwestor chce zaskoczyć klientów (wizualizacje)

Kolejny obiekt hotelowy powstanie na terenie Lublina. W dość zaskakującym miejscu, gdyż przy ul. 1 Maja. Jednak po wybudowaniu w okolicy kompleksu dworców, lokalizacja może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Przy ul. 1 Maja w Lublinie powstanie nowy hotel. Za inwestycją stoi spółka CRH Holding należąca do lubelskiej Grupy Żagiel. Obiekt będzie miał 120 pokoi a dla gości dostępne ma być 60 miejsc parkingowych. Od strony ulicy Lubelskiego Lipca’80 budynek będzie liczył sześć kondygnacji. Równolegle do ul. 1 Maja powstanie 3-kondygnacyjna bryła obiektu z elewacją frontową, która będzie tworzyć historyczną pierzeję tej ulicy. Powierzchnia hotelu, wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu, to łącznie 7500 mkw.

Obiekt ma należeć do sieci Moxy, wyróżniającej się designerskim i zaskakującym charakterem wnętrz, tworzonym z myślą o młodych ludziach, nie tylko ciałem, ale i duchem, którzy podróżują w celach służbowych lub turystycznych a także energicznych i ekstrawertycznych gościach. Jak zapewnia inwestor, goście hotelu znajdą się w zapierającej dech w piersiach industrialnej przestrzeni, skłaniającej do kreatywnego spędzania czasu. Światowe trendy spotkają się z mocnymi akcentami lokalnymi. Tu będzie można poczuć się jak u siebie. Odwiedzających zaskoczy niestandardowy sposób wprowadzenia atrybutów, które nawiązują do historii lubelskiego przemysłu.

– Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem do Lublina energicznego i zabawowego ducha Moxy. Będzie to pierwszy hotel tej sieci w Polsce wschodniej. Elewacja budynku zachowa historyczny układ działek, a wysokością będzie nawiązywała do gzymsów sąsiednich kamienic. Filozofia hotelu oraz podkreślający ją design to odpowiedź na potrzeby ludzi młodych duchem, którzy od czasu spędzanego zawodowo, czasu wolnego, wreszcie – od życia – chcą więcej. Nudzą ich przewidywalność i sztywne zasady – wyjaśnia Sylwia Dołęgowska, wiceprezes zarządu CRH Holding.

Budynek ma się wpisywać w rewitalizację tej dzielnicy Lublina i być jednym z elementów, który korzystnie wpłynie na atrakcyjność, jak również lepsze postrzeganie okolicy przez mieszkańców oraz turystów. W portfelu Grupy Żagiel są już wrocławskie hotele Patio i Duet. Marka Moxy należy do Marriott International, największej na świecie międzynarodowej sieci luksusowych hoteli, która dysponuje ponad 6700 obiektami w 127 krajach. Otwarcie hotelu planowane jest w 2022 r.

(fot. nadesłane – materiały inwestora)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Ahmed Nałapała.

  Głupota w takim miejscu coś budować

  • CRH Żagiel niech poprawi fuszerki swoich poprzednich inwestycji a nie się miga od odpowiedzialności i zwleka z odpowiedziami na pisma przed sądowne. Czy CRH Żagiel ma pozwolenie na budowe jak poprzednie ich inwestycje mają liczne usterki i niedoróbki czy ktoś nad tym panuje pozwalając budować kolejny budynek nie sprawdzając czy poprzedni został zbudowany w odpowiedzialny i rzetelny sposób. Może osoba która wydaje pozwolenia powinna nadzorować budowle od początku do końca i jak skończy jedną ( prawidłowo wybudowaną ) to może budować kolejną.

 2. Czyly coś dla Mnie, dla prawdziwych turystów. Wykształconych, odważnych ”pionierów”, dobrze zarabiających, pracujących zdalnie na zlecenie zarządów spółek energetycznych, dyrektorów. Lubiących fajną zabawę i otwarte rozmowy. A BallZii bobek może pierdzieć i się modlić do cebularza. Jaki to jest mądry i naprawdę super elo straszny aż robia w galoty xD

  • A zaraz obok patologia z 1 maja, menelstwo i ćpuny, fakt coś idealnie dla ciebie 🙂

   • najpierw mnie wyzywasz, Polaków wyzywasz, Slązaków wyzywasz, Niemców wyzywasz. Teraz napisałeś że moim ”środowiskiem” sa narkomania i patologia. Mimo ze nic takiego w żadnym wpisie nawet nie zasugerowałem. Widzę juz po 2-3 twoich postach że obrażasz nie znajomych. Przypisujesz im cechy i zachowania które są tylko twoim własnym widzi mi się. Więc pozwali mi to w pełnym świetle mieć ciebie za wroga.

   • Zaraz zaraz, nie wszystkie osoby mieszkające na 1 Maja to patologia i ćpuny! W części, gdzie ma powstać hotel jest spokojnie, ba nawet wieczorem spokojnie można przejść ulicą bez obawy że Cię okradną lub pobiją 🙂

 3. Akcenty lokalne w postaci pijaczków z 1 Maja

 4. Ta nazwa i logo to bardziej do agencji towarzyskiej albo klubu nocnego pasują, niż do hotelu. Chyba, że jeszcze przewidują działalność usługowo-rozrywkową.

 5. Przyjezdny mieszkaniec

  Pewnie ceny po min 200 zł. Jak na taką lokalizację drogo. Lepiej więc skorzystać z hostelu lub apartamentów np. http://Www.fotohostel.pl blisko centrum i plazy.

 6. Bedzie promocja. Kto cały dotrze z dworca pkp przez 1 maja dostanie pokój gratis.

  • Ale śmieszne, odezwał się słoik, który udaje, że zna Lublin jak własną kieszeń i powtarza w kółko farmazony o tym mieście. Nie pasuje to wracaj na swoje pole.

   • Farmazony o tym mieście?
    1. Skomentowałem raptem 500 metrów bieżących ulicy 1-maja
    o znanej od dziesięcioleci reputacji, to tak dla wiadomości jakbyś nie wiedział.
    2. Słoiki mieszkają w warszawce.
    3. Jestem tubylec lubelski od wielu pokoleń,

 7. Moxy + 1 Maja = Roxy jak nic ??????

 8. Co ciekawe „Moxy” należy do grupy Marriot.

 9. Następne badziewie typu Arche

 10. I powiedzcie mi, kto oprócz zydów i ukrainców w tych hotelach przebywa? Wszystkie stoją puste, a tu budują kolejne.

  • ja będe nocował bo mnie stać, to nie miejsce dla dziadów i biedoty dzieciorobnej. dobrze że powstaje fajny, rozrywkowy hotel, 20 letnie studentki bez problemu dadzą namówić się na drinka i wieczór w modnym moxy, a jak dodatkowo szampan zaserwujesz to całonocne rżnięcie prima sorte w tak luksusowym tartaku 😉

 11. Poco kolejny hotel jak w tych co są pięć osób na kżyrz.

 12. A czy będzie tam legalne zatrudnienie dla recepcjonistek i pokojówek…? Czy tak jak w innych hotelach? Wszystko pięknie, dbamy o gości, ale personel robi za pół darmo. Ot, lubelski rynek.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach