Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe rondo ma poprawić bezpieczeństwo przy szkole i przedszkolu (zdjęcia)

Tradycyjne skrzyżowanie zostało przebudowane na rondo. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, jak też udrożnić ruch. To część większej inwestycji drogowej, realizowanej w Krasnymstawie.

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Poniatowskiego, Mickiewicza i Szkolnej w Krasnymstawie. Znajduje się ono w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkola nr 4, czy też Sądu Rejonowego. Dlatego też występuje w tym miejscu dość spory ruch pojazdów, do tego kierowcy narzekali na problemy z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych.

Głównym celem inwestycji było podniesienie bezpieczeństwa, jak też upłynnienie ruchu drogowego. Zapadła więc decyzja o stworzeniu skrzyżowania o ruchu okrężnym. Prace zostały sfinansowane ze środków powiatu krasnostawskiego i Urzędu Miasta Krasnystaw oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

Budowa ronda była częścią większej inwestycji podzielonej na dwie części. Najpierw wykonano remont ulicy Kościuszki na odcinku o długości 2,65 km, od skrzyżowania z ulicą Polewaną w stronę Stężycy. Później prace prowadzono w kierunku centrum miasta, do ulicy Szkolnej. Oprócz nowej nawierzchni ich zakres obejmował modernizację odwodnienia, wykonanie zjazdów i oznakowania, poboczy oraz chodników. W ramach poprawy bezpieczeństwa zamontowano cztery progi zwalniające oraz wyspę dzielącą pasy ruchu.

Drugi etap obejmuje remont drogi powiatowej od ul. Polewanej do ul. Szkolnej, przebudowę skrzyżowania ulic Szkolnej i Kołowrót oraz modernizację blisko półkilometrowego odcinka ul. Szkolnej.

Nowe rondo ma poprawić bezpieczeństwo przy szkole i przedszkolu (zdjęcia)

Nowe rondo ma poprawić bezpieczeństwo przy szkole i przedszkolu (zdjęcia)

Nowe rondo ma poprawić bezpieczeństwo przy szkole i przedszkolu (zdjęcia)

(fot. Powiat Krasnystaw)

14 komentarzy

  1. Takie równie finezyjnie płaskie rondo bez wyspy wybudowali w Rejowcu… Ale… Żeby nie było…. Postawili na środku donice z kwiatami…

  2. Z daleka nawet nie widać tego ronda-placka. Nie raz już widziałam jak przejeżdżają przez środek. Masakra. Tu spowalniają a nowa droga ul JPawla II i ul Kościuszki teraz proste ładne i nie ma progów zwalniających ani przejść na całej długości ulicy i zapierdzielają i wyścigi robią. Tak bezpiecznie.

Wiadomości z info112