Nowe rondo ma poprawić bezpieczeństwo przy szkole i przedszkolu (zdjęcia)

Tradycyjne skrzyżowanie zostało przebudowane na rondo. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, jak też udrożnić ruch. To część większej inwestycji drogowej, realizowanej w Krasnymstawie.

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Poniatowskiego, Mickiewicza i Szkolnej w Krasnymstawie. Znajduje się ono w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkola nr 4, czy też Sądu Rejonowego. Dlatego też występuje w tym miejscu dość spory ruch pojazdów, do tego kierowcy narzekali na problemy z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych.

Głównym celem inwestycji było podniesienie bezpieczeństwa, jak też upłynnienie ruchu drogowego. Zapadła więc decyzja o stworzeniu skrzyżowania o ruchu okrężnym. Prace zostały sfinansowane ze środków powiatu krasnostawskiego i Urzędu Miasta Krasnystaw oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

Budowa ronda była częścią większej inwestycji podzielonej na dwie części. Najpierw wykonano remont ulicy Kościuszki na odcinku o długości 2,65 km, od skrzyżowania z ulicą Polewaną w stronę Stężycy. Później prace prowadzono w kierunku centrum miasta, do ulicy Szkolnej. Oprócz nowej nawierzchni ich zakres obejmował modernizację odwodnienia, wykonanie zjazdów i oznakowania, poboczy oraz chodników. W ramach poprawy bezpieczeństwa zamontowano cztery progi zwalniające oraz wyspę dzielącą pasy ruchu.

Drugi etap obejmuje remont drogi powiatowej od ul. Polewanej do ul. Szkolnej, przebudowę skrzyżowania ulic Szkolnej i Kołowrót oraz modernizację blisko półkilometrowego odcinka ul. Szkolnej.

(fot. Powiat Krasnystaw)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Takie równie finezyjnie płaskie rondo bez wyspy wybudowali w Rejowcu… Ale… Żeby nie było…. Postawili na środku donice z kwiatami…

 2. Z daleka nawet nie widać tego ronda-placka. Nie raz już widziałam jak przejeżdżają przez środek. Masakra. Tu spowalniają a nowa droga ul JPawla II i ul Kościuszki teraz proste ładne i nie ma progów zwalniających ani przejść na całej długości ulicy i zapierdzielają i wyścigi robią. Tak bezpiecznie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL