Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe przepisy wywołują kontrowersje. Policjanci wyjaśniają, jakie obowiązki ma pieszy, a jakie kierowca

Lubelscy policjanci postanowili dokładniej wyjaśnić obowiązujące od dzisiaj nowe przepisy związane z pierwszeństwem pieszych oraz zakazem korzystania przez nich z telefonów na przejściu. Zapowiadają też, że w pierwszym okresie zamierzają przypominać o wprowadzonych zmianach, a nie od razu karać.

108 komentarzy

 1. Pieszy nie ma żadnych obowiązków wszystkie spoczywają na kierowcy

  • Noo, oprócz sygnalizowania chęci przejęcia na druga stronę wchodząc pod nadjezdzjacy samochód..

 2. Z tym lewo i prawo to chyba przesadził, zdecydowanie wystarczy w lewo, a jeśli idę szybko i dokładnie kieruję się na pdp i patrzę w lewo to kierowca powinien zwolnić czy przyśpieszyć aby mnie uprzedzić bo tak wielu sie zachowuje. No niestety kierowcy TERAZ macie obowiązek ZAWSZE ZWOLNIĆ i to nie z 70 na 69 tylko z 50 przepisowych na 30-40. Koniec szarżowania po mieście i to jest rola policjantów aby egzekwować w końcu pędkośc bo to ona jest sprawcą wszystkich nieszczęść drogowych

  • Tylko pis przewodnią siłą narodu.

   Z tym lewo i prawo wcale nie przesadził.
   Tobie bohaterze przejść dla pieszych, proponuję brać na klatę każdego, co to śmie wogóle sobie jechać więcej niż 20 km/h.

  • Prędkość, masz rację, dlatego zwolnij przed wejściem na przejście i nie właź na nie z impetem, a najlepiej się zatrzymaj i upewnij czy kierowca ma zamiar cie puścić, bo to że są takie przepisy to jeszcze nie znaczy że jesteś nieśmiertelny albo że ktoś cie nie połamie. Normalni ludzie nie potrzebują tych zmian i dotychczad dawali sobie radę z przejściem przez jezdnię. Ludzie bezmyślni albo roszczeniowi niestety już nie.

  • No to dowieź sobie towar 30 kmph po mieście i zatrzymuj się na każdym przejściu żeby przeszła 1 osoba.
   Ok ja mogę tak robić ale wszystkie towary oraz usługi będą kosztowały 2 razy tyle.

   A i np Głęboka będzie zakorkowana całą dobę od 3 rano do 24 ?

  • Ty to tak poważnie myślisz?? Jeśli tak to masz spore braki w wiedzy jakie obowiązki ma pieszy, który chce wejść na przejście.

 3. Powtórzę jeszcze raz: czy ktoś z was jechał dzisiaj ul Ruską? horror. Proponuję wszystkim roszczeniowym pieszym przejechać się samochodem tą ulicą.

  • Niech ustawodawcy pojadą da ruską

  • Ruska to ruska tam nie musisz jechać gdy nie robisz zakupów. Ale wjedź do miasta np Kunickiego zgodnie z przepisami (jak mieszkasz pod miastem to z takich ulic musisz korzystać) Zanim dojedziesz pod tunel to albo ci szyją odpadnie albo dostaniesz palpitacji serca lub choroby wieńcowej. Czy wyjdzie pieszy czy nie wyjdzie, czy za drzewem będzie stał policjant czy nie.

   • Jeżdżę Kunickiego i nie ma tam żadnego problemu jeżeli jedzie się ustawowe 50km/h.

   • Co drugie przejście jest tam z sygnalizacją świetlną. Ja wiem że LSW LLB LUB LPA mają z tym problem. I najlepiej parkują na placu Grażyny Chrostowskiej NIELEGALNIE żeby młode czereśnie odebrać z dworca. A potem mają problem z wyjechaniem. Auta poparkowane na skos na chodniku.

    • A gdzie geniuszu maja zaparkować jak dworzec w remoncie i parkingu brak. Ludzie przyjeżdżają w nocy do Lublina i maja sie bezpośrednio z peronu teleportować dalej do Puław, Świdnika czy innego Lubartowa. Pomyśl, winię za taki stan rzeczy ponosi rada miasta, która pobudowała KOLEJNY Y…ENBANTY SKWEREK KOŁO DWORCA BEZ MOŻLIWOŚCI ODEBRANIA RODZINY Z BAGAŻAMI. Lublin to jedyne z miast jakie znam z takim gnębieniem kierowców, a mieszkam tu od ponad 50 lat.

  • Ruska będzie nieprzejezda..

 4. Na Kunickiego ludzie nie przechodzą przez ulice tam biegają ze strachu

 5. na ruskiej korki przez pieszych , a dziura ozonowa coraz większa chory przepis

 6. Mam nadzieję, że dzięki nowym przepisom w pierwszym tygodniu ich obowiązywania rozjadą wszystkich roszczeniowych pieszych i będzie spokój, samochody się wyklepie a reszta zastanowi sie czy włazić pod koła czy możne nie warto. Nie ma rady natura sobie ze wszystkim poradzi trzeba czekać. Franiu, odpuść nie zmienisz mojego zdania o pieszych na lubelskich ulicach za długo jestem kierowcą.

 7. Kierowcy zwalniają i zatrzymują się na przejściu dla pieszych przy Nadbystrzyckiej nieopodal Lidla. Przejście tamtędy graniczyło z cudem. A statystki śmiertelne zaraz za łukiem jadac z góry w stronę Jana Pawła pod nadmiarem prędkości mówią same za siebie. Oby choć większość poszła za rozumem do głowy.