Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W tej naczepie tarcza hamulcowa mogła rozpaść się w każdej chwili (zdjęcia)

Dzięki rutynowej kontroli stanu technicznego funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wyeliminowali z ruchu naczepę, w której mogło dojść do rozpadnięcia się tarczy hamulcowej. Kierowca otrzymał mandat, zaś przewoźnika czeka postępowanie administracyjne.

W miniony piątek na drodze krajowej nr 19 w Tchórzewie inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie skontrolowali stan techniczny pojazdu przewożącego opakowania z Lublina do Białegostoku.

W trakcie oględzin układu hamulcowego naczepy stwierdzono, że lewa tarcza hamulcowa, na pierwszej osi, jest pęknięta tak mocno, że w każdej chwili może się rozpaść i np. zablokować koło, a przez to doprowadzić do zmiany kierunku jazdy stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Szczęśliwie w tym wypadku tragedii udało się uniknąć. Zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy i zabroniono dalszej jazdy. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne za wykonywanie przewozu drogowego niesprawnym pojazdem, za co grodzi kara pieniężna w kwocie 2 000 złotych.

W tej naczepie tarcza hamulcowa mogła rozpaść się w każdej chwili (zdjęcia)

(fot. WITD)

Komentarze wyłączone