W tej naczepie tarcza hamulcowa mogła rozpaść się w każdej chwili (zdjęcia)

Dzięki rutynowej kontroli stanu technicznego funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie wyeliminowali z ruchu naczepę, w której mogło dojść do rozpadnięcia się tarczy hamulcowej. Kierowca otrzymał mandat, zaś przewoźnika czeka postępowanie administracyjne.

W miniony piątek na drodze krajowej nr 19 w Tchórzewie inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie skontrolowali stan techniczny pojazdu przewożącego opakowania z Lublina do Białegostoku.

W trakcie oględzin układu hamulcowego naczepy stwierdzono, że lewa tarcza hamulcowa, na pierwszej osi, jest pęknięta tak mocno, że w każdej chwili może się rozpaść i np. zablokować koło, a przez to doprowadzić do zmiany kierunku jazdy stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Szczęśliwie w tym wypadku tragedii udało się uniknąć. Zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy i zabroniono dalszej jazdy. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne za wykonywanie przewozu drogowego niesprawnym pojazdem, za co grodzi kara pieniężna w kwocie 2 000 złotych.

(fot. WITD)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Tradycyjna Noc Świętojańska w lubelskim skansenie
Zbliżają się Dni Kraśnika. Dwa dni atrakcji, kabarety i koncert Viki Gabor
„Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
Komicy wystąpią w Plenerze
Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie