Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe połączenie z lubelskiego lotniska. Specjalnie z myślą o turystach

W drugiej połowie czerwca zainaugurowane zostanie nowe połączenie lotnicze z Lublina do Burgas w Bułgarii. Już w tym tygodniu rozpocznie się sprzedaż biletów.

W poniedziałek Port Lotniczy Lublin oficjalnie potwierdził, że od czerwca uruchomione zostanie połączenie do miasta Burgas w Bułgarii. W tym roku jest to jeden z głównych kierunków wakacyjnych wyjazdów, dzięki czemu istnieje spore zainteresowanie lotami zarówno biur podróży, jak też klientów indywidualnych. Połączenie na trasie Burgas – Lublin – Burgas obsługiwane będzie przez litewską linię Small Planet Airlines.

Pierwszy samolot wystartuje 20 czerwca. Loty odbywać się będą w poniedziałki samolotem Airbus A320. Ze Świdnika wystartuje on o godzinie 15:10, a w Bułgarii wyląduje o 18:05. Loty powrotne Burgas zaplanowano na godzinę 13:30, z lądowaniem w Świdniku o godzinie 14:20. Co ważne, oprócz klientów biur podróży, z połączenia będą mogli skorzystać klienci indywidualni. Sprzedaż biletów ma się rozpocząć już w tym tygodniu.

– Cieszymy się z nowego połączenia uruchomionego przez Small Planet Airlines. To pierwsze w historii naszego lotniska połączenie wakacyjne do kurortu na południu Europy, dostępne zarówno dla klientów biura podróży, jak i pasażerów indywidualnych. Bułgaria w tym roku jest hitem sezonu, sądzimy, że ten kierunek spotka się z zainteresowaniem pasażerów z naszego regionu, planujących urlop nad Morzem Czarnym – tłumaczył Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Z wakacyjnego połączenia będzie można korzystać do 5 września.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2016-04-25 20:53:52

13 komentarzy

 1. z myślą o turystyach poproszę lot na Chorwacje i Do budapesztu

  • Bliżej masz do Berlina. To samo, a zdecydowanie taniej.
   „[…] Berin Zachodni, Berlin Zachodni,
   tu stoi Polak co drugi chodnik
   za każdym rogiem czai się Turek […]” – jak śpiewał Big Cyc dawno temu.

 2. Ze Świdnika wystartuje on o godzinie 15:10, a w Bułgarii wyląduje o 18:05. Loty powrotne Burgas zaplanowano na godzinę 13:30, z lądowaniem w Świdniku o godzinie 14:20.

  czego 3h w tamtą strone a 1h w z powrotem?

 3. 17 kwietnia 2016 r.
  minister turystyki Jariv Levin ogłosił nowy plan rozwoju turystyki w Izraelu. Zgodnie z planem, każda linia lotnicza, która z powodzeniem otworzy nowe połączenie z lotniskiem Ben Guriona, otrzyma rządową dotację w wysokości 100 tys. euro. Jeżeli liczba lotów na linii będzie rosła, to dotacja wzrośnie do 300 tys. euro rocznie. Szacuje się, że przyniesie to około 80 nowych bezpośrednich połączeń lotniczych, co bezpośrednio przeniesie się na wzrost liczby turystów o około 500 tys. osób rocznie.

  na podstawie Haaretz (wg. http://www.izrael.badacz.org/historia/news.html)

  ciekawe czy Wizzair już stoi w kolejce…

  • Gondol Jerzy z nad Wisły

   Wg. mnie takie połączenie z Izraela do Lublina jest wielce pożądane, zaoszczędziłoby ono „naszym”, trudów podróży pod konwojem nasz bohaterskiej policji z Okęcia na Majdanek. :mrgreen:

 4. Solejuk - w relacji na żywo prosto z ławeczki

  Po demokratycznej dyskusji na ławeczce, doszlim do tego, że orzekamy co następuje – z połączeń, które by sie na ten tychmiast przydały, to mus uruchomić połączenie dla ortodoksyjnych czołobitników jedynie słusznej wiary z Rzymem.
  :mrgreen:

 5. Jak to nowe połączenie, przecież takie połączenie już chyba istniało jeśli mnie pamięć nie myli.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo