Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowa Nadzieja chce pozostawienia w Lublinie dwóch dworców. Każdy, ma pełnić inną rolę (zdjęcia)

Przedstawiciele Nowej Nadziei wskazali, że w wielu miastach funkcjonują dwa dworce, więc nie jest żadnym problemem, aby w Lublinie było podobnie. Dla każdego z obu obiektów wskazali inną funkcję, a łączyć je powinna stała szybka linia komunikacji miejskiej.

79 komentarzy

 1. „do tego wyraźnie widać, ilu pasażerów z niego korzysta, co oznacza popyt na oferowane w tym miejscu usługi”
  A skąd wiadomo ilu pasażerów chce z niego korzystać? Odjeżdżają z tego dworca, który obsługuje kierunek, w którym zmierzają. Większość nie jeździ tam, gdzie chce, tylko tam gdzie musi akurat być.
  Takie domniemania jak cytowane można by wysnuwać, gdyby z obydwu dworców odjeżdżały busy w tych samych kierunkach i o tych samych godzinach, oraz gdyby istniały wiarygodne i dokładne dane o ilości pasażerów. A tak wychodzi się na durnia.
  Co do Nowej Nadziei – chcieli się pokazać w mediach i cel został osiągnięty. Dworzec to tło, dlatego temat na długo ucichnie…

 2. O, putinowcy z konfederussji, którzy w większości w życiu jednego dnia nie przepracowali, będą mówić co trzeba robić z pieniędzmi…

 3. Przyznam, że pomysł nowego dworca mi się podobał. Wykonanie (przynajmniej z zewnątrz, bo w środku nie byłem) też. Ale żyłem w przekonaniu, że jak miasto buduje taki obiekt, to ma na to plan. A to jakieś totalne nieporozumienie. Dworzec budowany 2 czy 3 lata, od jakiegoś czasu otwarty, a żadnego pomysłu na to jak ma działać komunikacja. Tak, jakby ktoś go zbudował tylko z powodu widzimisię (tu mi się przypomniał film „Poszukiwany, poszukiwana”). Od początku do końca pełna amatorka. Ciekawe, czy władze miasta jakoś to wyjaśnią.

 4. Takie rozwiązanie da efekt, że Lublin będzie wyśmiewany w dalszym ciągu, bo będzie wybudowany super nowoczesny dworzec, na który nie jeżdżą autobusy.
  Gdzie były konsultacje społeczne, co do lokalizacji nowego dworca ?
  Śmiano się z nas zawsze, i dalej tak będzie, nie dziwne że Lublin przoduje w rankingu najszybciej wyludniających się miast, chyba że ten dworzec to taki pomysł na zmianę trendu, jak nie będą mogli ludzie dojechać to się tu wprowadza, może to był pomysł Łysego

 5. Jak toś tak trzyma rączki jak do pacierza to nie może chcieć źle!
  Zamykam.

 6. Co oni biorą że mają takie jazdy ?

 7. Zrewitalizować można było z powodzeniem ten obszar w Lublinie a nie czynić go martwym.
  Za chwilę narzekania będą ze strony prowadzących działalność gospodarczą w Vivo Lublin bo doskonale widać ilu przyjezdnych z dworca robi tam zakupy.
  Odnoszę wrażenie, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie korzystają ze starego dworca, mieszkają w Lublinie. Oddłużenie szpitali za pieniądze ze sprzedaży działki przy 1000-lecia to „ściema” marszałka województwa.

 8. podbijam powinny być 4 dworce, po 1 z każdej strony lublina.

 9. Jako mieszkaniec lublina chcę mieć jeden dworzec koło dworca kolejowego bo mam go blisko bo do starego dworca muszę być 2 godziny przed planowanym wyjazdem bym mógł dojechać a ba dworzec lublin mogę być godzinę lub 45 minut przed wyjazdem. W innym przypadku muszę jechać transportem prywatnym

 10. Dobry pomysł. Miasto dla mieszkańców, nie dla urzędników!

Dodaj komentarz

Z kraju