Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny pożar na terenie firmy sprzedającej maszyny rolnicze. Straty są liczone w milionach złotych (zdjęcia, wideo)

Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin walczyło z pożarem hali ze sprzętem rolniczym w Kazimierzówce w gminie Głusk. Wiadomo już, że straty są ogromne. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

Pożar na terenie firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem ciągników rolniczych oraz kombajnów w podlubelskiej Kazimierzówce, został zauważony w poniedziałek po godzinie 23. Mieszkające tuż obok osoby zaniepokoił dochodzący z zewnątrz hałas. Kiedy wyjrzały sprawdzić, co się dzieje, dostrzegły wydobywające się z budynku płomienie. Natychmiast o wszystkim została zaalarmowana straż pożarna.

Jak się okazało, paliła się wypełniona sprzętem hala. Pożar rozwijał się błyskawicznie, po chwili zawalił się dach budynku. Strażacy oprócz gaszenia hali, ratowali ciągniki stojące w pobliżu hali. Bronili również znajdujący się tuż obok budynek biurowo-wystawienniczy, nie dopuszczając, aby przeniosły się na niego płomienie. Sytuacja została opanowana dopiero po północy. Kolejne godziny trwało dogaszanie pożaru oraz rozbiórka częściowo zawalonej hali.

 

W akcji gaśniczej uczestniczyło piętnaście zastępów straży pożarnej z Lublina, Świdnika oraz okolicznych miejscowości. Działania zabezpieczali policjanci. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat. Wiadomo już, że będą one ogromne. Jak nas poinformowano, wstępnie mogą one wynieść kilka milionów złotych.

 

(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane – Kasia)

28 komentarzy

  1. Jakie dotacje się skończyły ? na zakup sprzętu są nadal i nadal rolnicy będą kupować . Podpalenie , na tym rynku jest ogromna konkurencja

  2. 15 ciagnikow sprzedanych plus maszyny.
    Jak dla mnie na firme ktora istnieje pol roku na rynku nie jest to wcale malo i raczej nie bylo powodu do samoistnego podpalenia.

    • Kolego firma nie istnieje od pół roku! AGRIFARM, bo o tej firmie piszesz to firma”nazwa” bo ludzie i właściciel ten sam która wiele lat działała pod szyldem Korbanka we Wierzchowiskach Drugich. Właściciel wyszedł spod skrzydeł K. i działa jako AGRIFARM.Mają wielu klientów i są znani na rynku
      M