Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nocna ewakuacja pasażerów łodzi, która utknęła na Wiśle. Sternik był pijany (zdjęcia)

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się sternik łodzi, który po pijanemu zabrał kilkanaście osób na nocny rejs po Wiśle. W jakim stanie byli pasażerowie, nie wiadomo. Oddalili się zanim przyjechała policja.

W sobotę, niedługo po zakończeniu nocnych pokazów lotniczych w ramach imprezy „Skrzydła Nad Kazimierzem”, służby ratunkowe zostały zaalarmowane o łodzi, która utknęła na mieliźnie. Zdarzenie miało miejsce na odcinku rzeki na wysokości Nasiłowa. Na miejsce skierowana została straż pożarna z Puław i Kazimierza Dolnego, kazimierski WOPR oraz policja.

Strażacy wspólnie z ratownikami wodnymi za pomocą łodzi ewakuowali pasażerów z łodzi transportując ich do portu jachtowego. Jak nam przekazano, łącznie było to około 18 osób.

Badanie alkomatem wykazało, że sternik łodzi był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci chcieli ustalić okoliczności zdarzenia okazało się, że pasażerowie w międzyczasie oddalili się w nieznanym kierunku. Niebawem 62-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Nocna ewakuacja pasażerów łodzi, która utknęła na Wiśle. Sternik był pijany (zdjęcia)

5 komentarzy

  1. No to pięknie 😀

  2. Uważam się za zbawionego

    A to nasza dzielna bolidzja nie upilnowała ani jednego z pasażerów? 18 ludzi im się oddaliło w nieznanym kierunku, strach pomyśleć jak to wygląda na granicy z Białorusią…

  3. Najgorsze jest to że pasażerowie tak poczęstowali chłopa, nikt mu na siłę nie wlewał to fakt, no ale… A reszta zwiała bo mieli rozmaity ekwipunek.

  4. To pasażer nie może byś pijany?
    Dziwne.

  5. i karta pływacka pójdzie się j…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport