690 680 960

Noc Kultury, Potańcówka, Festiwale i Festyny, Święto Jagody lub Truskawki: W weekend w regionie będzie się sporo działo

Zgodnie z tradycją prezentujemy niektóre z wydarzeń, jakie w weekend odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

SOBOTA

Powraca z cykl „Weekendlove Puławy”. Na początek Stefano Terrazzino
W puławskiej Marinie odbędzie się pierwsza z tegorocznych imprez cyklu „Weekendlove Puławy”. Wstęp jest wolny. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimierski Festiwal Organowy
Kazimierska Fara rozbrzmiewać będzie wspaniałymi dźwiękami organów i innych instrumentów towarzyszących. Pierwszy koncert zagra na organach Renata Lesieur. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Gminy Urszulin. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Exaited
W dniach od 1 do 3 lipca odbędą się Dni Gminy Urszulin. W programie są spektakle, wydarzenia sportowe a także liczne występy sceniczne. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik z Jogą. W planach jest pobicie rekordu Polski w największej lekcji jogi
Na Placu Litewskim w Lublinie zagości joga. W trakcie pikniku zaplanowano próbę pobicia rekordu Polski w największej lekcji jogi, chodzi o największą liczbę jej uczestników. Więcej informacji TUTAJ.

Gra Miejska – Unia Lubelska
W sobotę odbędzie się trzecia gra z cyklu IV Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia będzie Unia Lubelska. Biuro gry czynne będzie od 13:30 a sama gra wystartuje o godzinie 14 i potrwa do około 16. Trasa wyznaczono po zakątkach starego miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie
Po dwuletniej przerwie powraca Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych, jaka już po raz 31. zostanie zorganizowana na terenach Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie. Zaplanowano też koncert muzyczny. Więcej informacji TUTAJ.

Kino w Bramie. W sobotę familijny film „Pinokio”
W plenerowym Kinie w Bramie, organizowanym przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”, będzie można obejrzeć film „Pinokio”. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Kalinowszczyźnie
W wąwozie między ul. Kleeberga a ul. Okrzei na Kalinowszczyźnie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach Lublina. Więcej informacji TUTAJ.

To będzie niezapomniana noc, choć w dzień też nie zabraknie atrakcji. Startuje II Świdnicka Noc Kultury
W przestrzeniach i na ulicach Świdnika odbędzie się szereg wydarzeń w ramach Świdnickiej Nocy Kultury. Całość wystartuje już o godz. 10:30. Więcej informacji TUTAJ.

Tematyczne warsztaty pszczelarskie dla dzieci
Na terenie centrum handlowego VIVO w Lublinie odbędą się tematyczne warsztaty pszczelarskie dla dzieci. To uzupełnienie wystawy „Pszczoła i przyjaciele”. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Nałęczowie
W Parku Zdrojowym w Nałęczowie rozpocznie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich. Jest to dwudniowa impreza będąca okazją do spotkań i wymiany doświadczeń oraz przeglądu aktualnych zjawisk i kierunków rozwoju stowarzyszeń kobiecych, promocji twórców i rękodzielników ludowych z terenu powiatu puławskiego i lubelskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje potańcówkę przy niegdyś popularnych szlagierach
Muzyczny wehikuł czasu zabierze uczestników Potańcówki na uliczki międzywojennych miasteczek. W skansenie wybrzmią utwory już zapomniane, a będące niegdyś popularnymi szlagierami. Więcej informacji TUTAJ.

American Guns & Cars 2022 już w ten weekend
Amerykańskie samochody, ostra amunicja, zapach paliwa i ryk silników. Już w sobotę na terenie strzelnicy Molon Labe w Świdniku odbędzie się długo wyczekiwana impreza, American Guns & Cars. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Rozpoczynają się tegoroczne Dni Kraśnika. Impreza potrwa do niedzieli a w jej trakcie zaplanowano szereg atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Trwają Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim. Wydarzenie odbywa się w pracowni Adama Żelazko. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
W Janowie Lubelskim odbędzie się rajd rowerowy Tour de Lubelskie. Do wyboru są trzy trasy, wszystkie przebiegają przez lasy janowskie. Więcej informacji TUTAJ.

Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
W Dołhobyczowie odbędzie się festyn na rozpoczęcie wakacji pod hasłem „Mieszkańcom – w podzięce za solidarność”. W programie liczne koncerty i atrakcje. Więcej informacji TUTAJ.

Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Na placu przy świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach odbędzie się festyn rodzinny. Wystąpią lokalne zespoły, będą też koncerty zaproszonych gości oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Więcej informacji TUTAJ.

Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej
W Wólce Plebańskiej odbędzie się Biesiada Rodzinna. Na uczestników imprezy czekają m.in. pokazy strażackie, dmuchańce, pokazy archeologiczne, przejazdy bryczką, konkursy a także występy artystyczne. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Jagody w Gręzówce
Na placu przy remizie OSP w Gręzówce odbędzie się impreza pn. Święto Jagody. W programie m.in.: kiermasz wyrobów jagodowych (jagodzianki i pierogi), występy zespołów śpiewaczo-ludowych i kabaretów wiejskich, pokaz iluzji, animacje, gry, konkursy z nagrodami, dmuchańce oraz dyskoteka pod chmurką z zespołem Maxim. Więcej informacji TUTAJ.

Powitanie Lata w Łukowie
Na mieszkańców Łukowa, i nie tylko, czeka moc atrakcji od filmowych, przez koncerty po wydarzenia kulinarne. Wszystko w ramach imprezy Powitanie Lata. Więcej informacji TUTAJ.

Impreza z okazji 130. rocznicy powstania Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej
Na stacji przy ul. Opolskiej w Karczmiskach odbędą się obchody rocznicy powstania Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. W programie zaplanowano liczne występy artystyczne, animacje i dmuchańce dla dzieci, konkurs wiedzy o wąskotorówce, ognisko, oraz oczywiście zwiedzanie wieży i zaplecza kolejki.Więcej informacji TUTAJ.

Święto Truskawki w gminie Spiczyn. Gwiazdą wieczoru będzie Luka Rosi
Na boisku przy szkole podstawowej w Spiczynie odbędzie się festyn pn. Święto Truskawki. W programie są m.in. animacje i zabawy dla dzieci, dmuchańce, kiermasz rękodzieła, konkursy kulinarne, pokazy OSP oraz zabawa pod chmurką. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Gminy Urszulin. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Exaited
W dniach od 1 do 3 lipca odbędą się Dni Gminy Urszulin. W programie są spektakle, wydarzenia sportowe a także liczne występy sceniczne. Więcej informacji TUTAJ.

Festyn „Lato z Parkiem Górki Czechowskie”
Na górkach czechowskich odbędzie się kolejny festyn. Zaplanowano szereg atrakcji dla całych rodzin.Więcej informacji TUTAJ.

Powitanie Lata w Dęblinie
O godzinie 15:00 na terenach sportowych przy Forcie Mierzwiączka rozpocznie się festyn rodzinny „Powitanie Lata”. Imprezę organizuje Zarząd Osiedla Mierzwiączka. Więcej informacji TUTAJ.

Ruszają Dęblińskie Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Organową
O godzinie 18.00 w kościele p.w. Św. Piusa V Papieża w Dęblinie, będzie miała miejsce inauguracja VIII Dęblińskich Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową. Uczestnictwo w koncertach jest bezpłatne. Więcej informacji TUTAJ.

Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Na terenie stanicy kajakowej w Sernikach zaplanowano piknik rodzinny. Będzie też konkurs na najsmaczniejszy sernik, spływ rekreacyjny oraz występ zespołu „Szansa”. Więcej informacji TUTAJ.

Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
W Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim startuje Wakacyjne Kino Plenerowe. Początek seansu o godzinie 21:00. Więcej informacji TUTAJ.

Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Na placu Hrubieszowskiego Domu Kultury odbędzie impreza na powitanie wakacji. Całość rozpocznie się o godz. 17, a gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny. Więcej informacji TUTAJ.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie
Po dwuletniej przerwie powraca Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych, jaka już po raz 31. zostanie zorganizowana na terenach Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie. Zaplanowano też koncert muzyczny. Więcej informacji TUTAJ.

Otwarcie letniska w Majdanie Sopockim. Będą koncerty i atrakcje
Gminny Ośrodek Kultury w Suścu organizuje imprezę na powitanie wakacji. Przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak też dorosłych i seniorów. Więcej informacji TUTAJ.

Miasto słucha: Tym razem na trawie odbędzie się koncert fortepianowy
Na terenach zieleni Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie odbędzie się koncert muzyczny na trawie. Warto zabrać ze sobą kosze piknikowe oraz koce. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na LSM-ie
W wąwozie przy Szkole Podstawowej nr 22 na LSM-ie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach Lublina. Więcej informacji TUTAJ.

We Włodawie uroczyście otworzą rynek, odbędą się też Dni Miasta. Zagrają Patrycja Markowska i Cleo
We Włodawie odbędą się dwa, połączone ze sobą wydarzenia. Po pierwsze otwarty zostanie rynek, który został zmodernizowany, po drugie ruszą dni miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo
Na stadionie w Turobinie odbędzie się Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo. Wydarzenie organizują Wójt Gminy Turobin oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Zaplanowano szereg koncertów znanych i lubianych zespołów, nie zabraknie też dodatkowych atrakcji dla uczestników. Więcej informacji TUTAJ.

Chór Cordi Est z Łęcznej obchodzi jubileusz. Z tej okazji zaplanowano uroczysty koncert
W kościele pw św. Józefa w Łęcznej odbędzie się uroczysty koncert z okazji jubileuszu chóru Cordi Est z Łęcznej. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Nałęczowie
W Parku Zdrojowym w Nałęczowie rozpocznie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich. Jest to dwudniowa impreza będąca okazją do spotkań i wymiany doświadczeń oraz przeglądu aktualnych zjawisk i kierunków rozwoju stowarzyszeń kobiecych, promocji twórców i rękodzielników ludowych z terenu powiatu puławskiego i lubelskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Strażacy z Zakrzewa będą obchodzić 100-lecie powstania jednostki. Zaplanowano też szereg atrakcji
W Zakrzewie w powiecie lubelskim odbędą się obchody 100-lecia jednostki OSP. W programie przewidziano również atrakcje dla dzieci, gastronomię oraz zabawę taneczną. Więcej informacji TUTAJ.

Rodzinny Piknik na powitanie lata
W parku za kościołem w Bychawie odbędzie się Rodzinny Piknik. Okazją do jego zorganizowania jest początek lata. Więcej informacji TUTAJ.

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
W niedzielę odbędzie się impreza promująca piękno terenów nadbużańskich w okolicy Janowa Podlaskiego oraz lokalną kulturę. Na miejscu będzie można obejrzeć wystawę starych samochodów i motocykli oraz wziąć udział w warsztatach bębniarskich. Na dzieci będzie czekał interaktywny teatr i wiele innych ciekawych atrakcji. Wieczór zakończy dobra muzyka w wykonaniu Białej Armii oraz Cleo. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Rozpoczynają się tegoroczne Dni Kraśnika. Impreza potrwa do niedzieli a w jej trakcie zaplanowano szereg atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

(fot. materiały organizatora)

2 komentarze

  1. Jeszcze do tego wszystkiego dodałabym motopiknik w Przegalinach Dużych😜 niedaleko Komarówka Podlaska

  2. Piękna impreza, ale ilu motocyklistów będzie na niej po raz ostatni? Bawcie się dobrze i szerokości…

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas