Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszają Dęblińskie Międzynarodowe Spotkania z Muzyką Organową

W niedzielę 3 lipca o godzinie 18.00 w kościele p.w. Św. Piusa V Papieża w Dęblinie, będzie miała miejsce inauguracja VIII Dęblińskich Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową. Uczestnictwo w koncertach jest bezpłatne.

Dęblin
2022-07-03, 18:00

Organowy lipiec na lubelskim Powiślu rusza w najbliższą niedzielę. Inaugurację Dęblińskich Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową uświetni łotewska organistka i kompozytorka mieszkająca w Krakowie Renāte Stivriņa, a także Chór Chłopięco- Męski „Pueri Cantores Lublinensis” pod dyrekcją księdza Attili Adama Hontiego.

Organizatorami tych cykli są pasjonaci swoich małych ojczyzn, skupieni w Towarzystwie Przyjaciół Dęblina. Dzięki wsparciu finansowemu urzędu miasta, uczestnictwo w koncertach jest bezpłatne, zaś udział wybitnych gości z Polski i z zagranicy zapewni interesujące wrażenia estetyczne i poznawcze.

Tradycją bowiem jest, że goście spoza Polski prezentują oprócz klasyki organowej utwory kręgów kulturowych, z których się wywodzą. Elementem spajającym będzie w tym roku muzyka Cesara Francka, którego dwusetną rocznice urodzin celebruje w bieżącym roku świat muzyki.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo