Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim

W niedzielę 3 lipca w Janowie Lubelskim odbędzie się rajd rowerowy Tour de Lubelskie. Do wyboru są trzy trasy, wszystkie przebiegają przez lasy janowskie:

Janów Lubelski
2022-07-03, 09:00

Zapisy będą się odbywały jeszcze w dniu rajdu, od godziny 9:00. Uczestnicy na starcie otrzymują pakiet startowy, jednak ich liczba jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Do wyboru są trzy trasy, wszystkie przebiegają przez lasy janowskie:

Trasa krótka –spokojna (rodzinna) o długości około 25 km, nawierzchnia utwardzona: asfaltowo-szutrowa. Start: Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Kruczek – Szklarnia – Porytowe Wzgórze – meta Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Trasa średnia – szybka o długości około 35 km, nawierzchnia utwardzona: asfaltowo – szutrowa połączona z drogami leśnymi nieutwardzonymi. Start: Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Kruczek – Szklarnia -Momoty Dolne – Momoty Górne – Porytowe Wzgórze – meta Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Trasa długa – techniczna i szybka o długości około 45 km, nawierzchnia mieszana: asfaltowo-szutrowa połączona z leśnymi ścieżkami piaszczystymi, dodatkowo na trasie zjazdy, podjazdy, drewniane mostki i korzenie. Start: Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Kruczek – Szklarnia – Momoty Dolne – Momoty Górne – Porytowe Wzgórze – Kruczek – meta Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Uczestnicy Rajdu wszystkich tras startują wspólnie o tej samej godzinie i przemierzają trasę równym, spokojnym tempem do Szklarni, po drodze zatrzymując się na chwilę przy Kaplicy Św. Antoniego na Kruczku. W Szklarni będzie znajdował się bufet z napojami oraz drobnym poczęstunkiem. Po około 15 minutowej przerwie uczestnicy rajdu rozdzielają się i pod opieką wyznaczonych pilotów poszczególnych tras będą pokonywać kolejne kilometry. Na mecie przewidziano pamiątkowe medale i poczęstunek.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo