Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

To będzie niezapomniana noc, choć w dzień też nie zabraknie atrakcji. Startuje II Świdnicka Noc Kultury

W sobotę 2 lipca, w przestrzeniach i na ulicach Świdnika odbędzie się szereg wydarzeń w ramach Świdnickiej Nocy Kultury. Całość wystartuje już o godz. 10:30.

Świdnik
2022-07-02, 10:30

II Świdnicka Noc Kultury to szereg wydarzeń obejmujących swoim zasięgiem kilkanaście lokalizacji oraz akcji animacyjnych na terenie całego Świdnika. Każdy uczestnik będzie mógł zatracić się w świecie kultury i sztuki wybierając to, co mu najbardziej przypadnie mu do gustu. Główne atrakcje wydarzenia to spektakl Akrobatycznego Teatru Ekstremalnego „Ocelot” ze spektaklem „Sen nocy letniej” oraz Noc Światła z „Los Fuegos” – lightshow, bodypainting, fireshow, które zobaczymy na Placu Konstytucji 3 maja w godzinach nocnych.

Orkiestra na dużym rowerze, Noc Horroru, kino plenerowe, koncert „Ukrainian Polish Jazz” w tężni solankowej, strefa chill z DJ’em, silent disco, pokaz mody przedwojennych polskich motocyklistek, folk potańcówka, strefa dla malucha, zajęcia ruchowe dla osób w każdym wieku to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na tą jedną niezapomnianą noc.

Wiele działań tegorocznej „Świdnickiej Nocy Kultury” zostało zaplanowane w taki sposób, aby angażować mieszkańców miasta do wspólnego działania i uczestniczenia w kulturze – warsztaty, kolektywne tworzenie prac, robienie artystycznych zdjęć, uczestniczenie w animacjach, wspólnych tańcach czy tworzenie pamiątkowych instalacji, w których każdy może mieć swój udział. Wszystkie działania mają na celu integrację społeczności ponadlokalnej, zachęcenie do spędzania czasu w gronie przyjaciół, sprzyjające rodzinnej atmosferze i powstawaniu nowych znajomości.

Szczegółowy program poniżej:

To będzie niezapomniana noc, choć w dzień też nie zabraknie atrakcji. Startuje II Świdnicka Noc Kultury
(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo