Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje potańcówkę przy niegdyś popularnych szlagierach

W sobotę 2 lipca muzyczny wehikuł czasu zabierze uczestników Potańcówki na uliczki międzywojennych miasteczek. W skansenie wybrzmią utwory już zapomniane, a będące niegdyś popularnymi szlagierami.

Lublin
2022-07-02, 19:00

Sobotni wieczór będzie fantastyczną okazją do tańca i zabawy pod gołym niebem w otoczeniu zabytków lubelskiego skansenu. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także pouczyć się klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Tego wieczoru do tańców przygrywać będzie Maciejowa Kapela, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy.

W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie występów nie tylko piosenkami, ale również gwarą i sposobem bycia Maciejowa Kapela przenosi uczestników na ulice przedwojennego miasteczka, na którym rozbrzmiewają tanga, ballady i fokstroty.

Ponadto Goście, którzy przybędą na zabawę będą mieli szansę wesprzeć działalność Fundacji Pod Damaszkiem i z pewnością nie odejdą z pustymi rękoma. Podczas Potańcówki czynna będzie też karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

Impreza rozpocznie się o godz. 19:00, jednak do skansenu będzie można wchodzić już od godz. 18:30. Wstęp jest płatny, bilety normalne są w cenie 20 zł, a ulgowe po 10 zł. Potańcówka potrwa do północy, jednak goście będą wpuszczani jedynie go godz. 22:00.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo