Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niewybuchy leżały pod bardzo ruchliwym skrzyżowaniem w Lublinie

Pod jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Lublinie znajdowały się niewybuchy. Odnalezione zostały podczas przebudowy ulicy.

We wtorek, na budowie dojazdu do obwodnicy Lublina, w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej i Solidarności odnaleziono niewybuchy. Na niebezpieczne znalezisko natrafił operator koparki, który usuwał ziemię w rejonie dawnego skrzyżowania tych niezwykle uczęszczanych ulic. Skorodowane pociski znajdowały się ponad dwa metry poniżej dawnego poziomu ulicy.

Na miejsce wezwana została policja. Funkcjonariusze po oględzinach miejsca oraz samych pocisków zabezpieczyli znalezisko i powiadomili o nim saperów z Dęblina. Jak nas zapewniono nie było niebezpieczeństwa wybuchu. –Dokładnie o godzinie 13:23, przez pracujących tam mężczyzn, odnalezione zostały trzy pociski moździerzowe, każdy o długości około 30 cm- informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

-Zostały one dokładnie sprawdzone i kiedy okazało się, że nie zagrażają one zdrowiu czy też życiu pracujących w pobliżu osób oraz kierowcom przejeżdżającym znajdującą się kilka metrów dalej ulicą, nasi funkcjonariusze dokonali tylko zabezpieczenia miejsca gdzie zostały odnalezione a następnie na miejsce wezwano saperów z Dęblina, którzy zabiorą owe pociski w celu zdetonowania ich na wojskowym poligonie- dodaje dyżurny.

Jeden komentarz

Z kraju