690 680 960

Gwałtowna burza zaatakowała wschód województwa lubelskiego

Po południu gwałtowna burza wystąpiła w okolicach Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Są poważne utrudnienia na drogach.

Burza z silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu przechodzi nad wschodnią częścią naszego województwa. Front burzowy rozciąga się po terenach przygranicznych, na pasie Włodawa – Parczew- Łuków, Międzyrzec Podlaski –Siedlce a także na wschód od Chełma oraz w okolicach Hrubieszowa.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna wiele drzew oraz gałęzi spadło na drogi w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego. W tej chwili strażacy skończyli działania nad udrożnieniem przejazdu po drodze krajowej nr 2, gdzie na odcinku kilku kilometrów leżały powalone drzewa. W kilku budynkach w okolicach Międzyrzeca uszkodzone zostały dachy, w tym w Łukowisku w budynku mieszkalnym silny wiatr zerwał część pokrycia dachowego.

Strażacy wzywani są także do wypompowywania wody z zalanych budynków. W Białej Podlaskiej na ulicy Jana III Sobieskiego zalane zostały także pomieszczenia biurowe. Obecnie strażacy zabezpieczają budynek przed dalszym zalaniem.

Jak informują meteorolodzy, padać ma do późnego wieczora.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.1964zł 0.07%
  • GBP 5.213zł 0.19%
  • EUR 4.4902zł 0.11%
  • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas