Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niewybuch z czasów wojny na budowie farmy fotowoltaicznej (zdjęcia)

W trakcie budowy farmy fotowoltaicznej na terenie powiatu bialskiego znaleziony został niewybuch z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy następnie zabrali niebezpieczny przedmiot do neutralizacji.

Przed weekendem policjanci z bialskiej komendy otrzymali informację o odnalezieniu pocisku artyleryjskiego. Do zdarzenia doszło podczas budowy farmy fotowoltaicznej w rejonie ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Saperzy zajęli się już neutralizacją wybuchu, sprawdzili też pobliski teren nie ujawniają innych niebezpiecznych pamiątek.

Policja apeluje

Pamiętajmy, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch pod żadnym pozorem nie możemy takiego znaleziska przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Niewybuch z czasów wojny na budowie farmy fotowoltaicznej (zdjęcia)

Niewybuch z czasów wojny na budowie farmy fotowoltaicznej (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Napiszę to znowu:Skąd wiadomo,że to niewybuch?Zapalnik jest zbity?

    • właśnie – jeśli to niewybuch to rzecz jest w zasadzie całkowicie bezpieczna jeśli to nie jest niewybuch można przypuszczać, że można doprowadzić do incjacji… no ale to przecież NIEWYBUCH!
      ale jak to nasza władza straszyć musi – dobrze, że nie dopisali, że za posiadanie broni i amunicji grozi….

Wiadomości z info112