Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy rowerzysta wjechał pod koła motocykla. Groźny wypadek na krajowej 12

W poniedziałek na drodze krajowej nr 12 doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty i rowerzysty. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:30 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Pełczyn w powiecie świdnickim, na trasie Piaski – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocyklisty z rowerzystą.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że kierujący rowerem 64-letni mieszkaniec gminy Trawniki jadąc w kierunku Chełma wykonał gwałtowny skręt w lewo wprost pod koła motocykla jadącego w tym samym kierunku. Kierujący motocyklem 28-latek z tej samej gminy nie odniósł obrażeń. Rowerzysta z urazami ciała został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Jak się okazało, 64-latek był nietrzeźwy i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca motocykla był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

(fot. Policja Świdnik)

7 komentarzy

 1. Wychodzi, na to, że jazda „gzygzokiem” może spowodować kłopoty dla tzw. służby zdrowia, która jak wiadomo ledwo co robi bokami, żeby nas dzielnie bronić przed koronawirusem

 2. Jaki rowerzysta? Menel na czymś co z wyglądu przypomina rower.

 3. Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie. Dlatego rowerzysta nie miał szans na uniknięcie zderzenia bo nie miał lusterek, dlatego winny jest tylko i wyłącznie gówniarz bo nie zachował szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania!

 4. Moczy morda

 5. I tu zaczynają się problemy motocyklisty. Rower nie ma silnika nie obejmuje fundusz gwarancyjny.
  Trzeba założyć sprawę cywilną. itd chyba że coś się zmieniło w przepisach w ciągu 4 lat Miałem podobny przypadek.
  Motocykl do remontu ,u mnie na szczęście skończyło się na siniakach i otarciach po kilku godzinach pobytu w szpitalu zwolniony do domu.
  Siniak nie miał stałego miejsca zameldowania , brak zatrudnienia , brak majątku czy tym podobnego.
  Sprawa wygrana idzie do komornika a po kilku latach komornik „zamyka” sprawę ze względu na brak możliwości wyegzekwowania należności. Więzienie – brak miejsc lub za mała szkodliwość

 6. Fundacja pomocy Niedacznikom z BMW

  wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni miec obowiązkowe oc , rozłozyło by sie to wszystkich i zmniejszyło wyskość składek

 7. Franio TM czytaj uwaznie. Nikt nikogo nie wyprzedzał. Najgorszy menel ze wsi i pewnie ślepy w dodatku myślał że jest królem szos i zawsze ma pierwszeństwo i wszyscy muszą ustępować mu pierwszeństwa. Teraz niech rodzina ponosi za niego koszta bo pewnie nawet ubezpieczenia nie miał a chłopak motor zniszczył na menelu.

Z kraju