Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

(Nie)trzeźwy poranek w Świdniku. Przebadano niemal 900 kierowców

Świdniccy policjanci podczas wczorajszej porannej akcji „Trzeźwy poranek” przebadali 894 kierowców. Trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu.

W środę od godziny 5 na ulicach Świdnika policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. 10 mundurowych z drogówki kontrolowało kierujących na AL. Lotników Polskich oraz na Al. Jana Pawła. W sumie przebadano 894 osoby. Jak się okazało trzech kierowców wsiadło za kierownicę pomimo tego, że w organizmie posiadali alkohol. Policjanci zatrzymali im uprawnienia, a o dalszym losie zadecyduje Sąd.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety zapominają o tym. Bardzo często zapominają również o tym osoby z najbliższego grona kierujących – rodzina i znajomi, którzy nie reagując, dają społeczne przyzwolenie na siadanie za kierownicę i prowadzenia auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Świdnik)

22 komentarze

  1. To już zakrawa o faszyzm . Na prawie 900-set kierowców 3 nietrzeźwe osoby. To mniej niż 0,5%. Komendant powinien podać się do dymisji za nękanie obywateli.

  2. Policja powinna podziękować kierowcom za trzeźwą jazdę a nie na 900 kierowców 3 nietrzeźwe i oni kierują apel żeby nie pić. Do kogo jest ten apel? – chyba do tych 3 osób. Bo jak zwraca się do reszty, to wypraszam sobie, proszę mnie nie obrażać NIE PIJE I NIE JEŻDŻĘ. Niech sobie robią badania – psychologiczne. Banda zwyrodnialców w mundurach

  3. Naprawdę imponujący wynik.A ilu moczymordom za kierownicą się udało ???

  4. Jak dla mnie to śmieszne bo jak by się patrzeć na to statystycznie to mamy jakieś ile 0,3% więc jak dla mnie jest to stosunkowo nic. Nie napisane również zostało o jakich promilach tutaj mówimy bo jest duża różnica czy ktoś miał 0,2 promila niż jak ktoś miał 2 promile. Co więcej udowodnione jest, że do 0,8 promila (tyle np jest dozwolone w UK) nie ma to wpływu na człowieka koncentracje. Więc jaki tu sukces jak dla mnie żaden a wielka akcja zrobiona.

  5. Beznadzieja!
    Ludzie się spóźnili do pracy, a całość odbyła się nielegalnie.
    Nie jestem za piciem i wsiadaniem za kółko, ale bez przesady, dlczego ja osoba niepijąca mam się spóźniać na spotkanie bo sobie wymyślają takie akcje?

Z kraju