(Nie)trzeźwy poranek w Świdniku. Przebadano niemal 900 kierowców

Świdniccy policjanci podczas wczorajszej porannej akcji „Trzeźwy poranek” przebadali 894 kierowców. Trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu.

W środę od godziny 5 na ulicach Świdnika policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. 10 mundurowych z drogówki kontrolowało kierujących na AL. Lotników Polskich oraz na Al. Jana Pawła. W sumie przebadano 894 osoby. Jak się okazało trzech kierowców wsiadło za kierownicę pomimo tego, że w organizmie posiadali alkohol. Policjanci zatrzymali im uprawnienia, a o dalszym losie zadecyduje Sąd.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety zapominają o tym. Bardzo często zapominają również o tym osoby z najbliższego grona kierujących – rodzina i znajomi, którzy nie reagując, dają społeczne przyzwolenie na siadanie za kierownicę i prowadzenia auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

22 komentarze

 1. (NIE) TRZEŹWY PORANEK tak powinno być.

 2. „Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji.” – a gdzie pozytywne aspekty? Przecież po pijaku ma się wiele śmiesznych pomysłów i w ogóle jest zabawnie.

  • Mnie z kolei mocno stresuje strach przed trzeźwymi furiatami, wariatami, mordercami itp i muszę sobie golnąć na odwagę gdyż wtedy uzyskuję niesamowitą płynność jazdy… Na trzeźwo drżą mi ręce, cały się pocę, tracę koncentrację, zmieniam decyzje, niepotrzebnie hamuję, szarpię itp … Musze jeszcze znaleźć lekarza który mi orzeknie jakąś dysalkohólie

  • O byśmy wszyscy mieli takie poczucie humoru 🙂 Aż miło się czyta w odróżnieniu od mędrców, którzy zaraz zaczną wypisywać swoje morały. Pozdrawiam autora wpisu.

 3. Teraz powinni obstawiać gminne drogi bo tam jest najwiecej pijaków, sprawdzili wylotowke na lublin i myślą że jest ok.

 4. Teraz jeszcze Trzeźwe Popołudnie. Na pewno będą lepsze wyniki

 5. a korek byl od Lidla i jak ktos chcial to bez problemu ominal kontrole

 6. trzeźwy wieczorem i rano bo piwa nie podano

  Ciekawe ile mieli? 0,21?

 7. Idea słuszna. Tylko za mało policjantów było, zator 2 km. Pijak bez problemu mógł zawrócić i uniknąć kontroli.

 8. Obowiązek jazdy na trzeźwo to kolejny nieżyciowy przepis, a wręcz głupi i szkodliwy. A głupich przepisów nie trzeba przestrzegać.

 9. Kto jest tam komendantem policji??? Czy nie ten c byl w Kras.

 10. Łał, czyli tylko 0,3% kierowców było po spożyciu… ale własnie – ciekawe ile mieli ci delikwenci. Może zwykły kac – 0,21 promila. Bo gdyby ktoś miał trzy promile, to na pewno by tu o tym wspomnieli.

 11. To już zakrawa o faszyzm . Na prawie 900-set kierowców 3 nietrzeźwe osoby. To mniej niż 0,5%. Komendant powinien podać się do dymisji za nękanie obywateli.

 12. Policja powinna podziękować kierowcom za trzeźwą jazdę a nie na 900 kierowców 3 nietrzeźwe i oni kierują apel żeby nie pić. Do kogo jest ten apel? – chyba do tych 3 osób. Bo jak zwraca się do reszty, to wypraszam sobie, proszę mnie nie obrażać NIE PIJE I NIE JEŻDŻĘ. Niech sobie robią badania – psychologiczne. Banda zwyrodnialców w mundurach

 13. Naprawdę imponujący wynik.A ilu moczymordom za kierownicą się udało ???

 14. Jak dla mnie to śmieszne bo jak by się patrzeć na to statystycznie to mamy jakieś ile 0,3% więc jak dla mnie jest to stosunkowo nic. Nie napisane również zostało o jakich promilach tutaj mówimy bo jest duża różnica czy ktoś miał 0,2 promila niż jak ktoś miał 2 promile. Co więcej udowodnione jest, że do 0,8 promila (tyle np jest dozwolone w UK) nie ma to wpływu na człowieka koncentracje. Więc jaki tu sukces jak dla mnie żaden a wielka akcja zrobiona.

 15. Beznadzieja!
  Ludzie się spóźnili do pracy, a całość odbyła się nielegalnie.
  Nie jestem za piciem i wsiadaniem za kółko, ale bez przesady, dlczego ja osoba niepijąca mam się spóźniać na spotkanie bo sobie wymyślają takie akcje?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach