690 680 960

Nieletni na gigancie. Przez weekend sokiści zatrzymali cztery nastoletnie osoby

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Lublinie podczas minionego weekendu zatrzymali cztery osoby nieletnie w rejonie dworca PKP Lublin Główny. Trzech chłopców oddaliło się z Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie, zaś nastolatka uciekła z domu w Rykach.

W miniony piątek rano funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Lublinie patrolując peron dworca PKP Lublin Główny zatrzymali nieletniego chłopca, który na widok patrolu SOK zaczął się podejrzanie zachowywać.

– W czasie interwencji chłopiec nie chciał okazać dokumentów oraz nie chciał podać swoich danych personalnych. W związku z powyższym przewieziono go do III Komisariatu Policji w Lublinie. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze policji ustalili, że 17-latek samowolnie oddalił się z Pogotowia Opiekuńczego przy ulicy Kosmonautów Lublinie i jest poszukiwany przez Policję – informuje Piotr Stefaniuk ze Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem sokiści zatrzymali 16-latkę, przebywającą na poczekalni dla podróżnych bez opieki.

– Po wylegitymowaniu nieletnia oświadczyła, że przebywała u koleżanki w Lublinie i na dworcu będzie przebywać do godzin rannych. Ponadto podała numer telefonu do mamy zamieszkałej w Rykach, z którą funkcjonariusze skontaktowali się telefonicznie, w odpowiedzi usłyszeli, że nieletnia już nie pierwszy raz samowolnie oddaliła się z domu. Nieletnia zostanie przekazana na III Komisariat Policji w Lublinie – wyjaśnia Piotr Stefaniuk.

Z kolei w sobotę funkcjonariusze SOK ujęli dwóch nieletnich chłopów. W czasie interwencji oświadczyli oni, że samowolnie oddalił się z Pogotowia Opiekuńczego przy ulicy Kosmonautów Lublinie.

– W związku z powyższym zostali przekazani do III Komisariatu Policji w Lublinie. Policjanci potwierdzili, że nieletni w wieku 12 i 17 lat samowolnie oddalił się z Pogotowia Opiekuńczego – dodaje Piotr Stefaniuk.

Wszystkie czynności w sprawie zatrzymanych prowadzą policjanci.

2018-01-29 11:38:58
(fot. ilustr. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Dobrze ze byla tam nastolatkA, bo inaczej na darmo bym to czytal XD

 2. Sokisci mogą kogoś wozić? To chyba przekroczenie ich uprawnień…

 3. Za małolata szwędało sie po całym mieście i nikt z tego problemu nie robił. Fakt że nikt nie wracał później niż o 23, bo można było dostać opierdziel od starych. A dzisiaj to bachorów nawet w zimie na górce nie widać na sankach, tak jak kiedyś że kolejka do zjeżdżania się ustawiała, bo tylu nas było. Siedzą tylko przy internetach, a jak któreś zrobi przypał to od razu policja, prokuratura, sąd rodzinny, zamiast jak kiedyś opieprzyć i ukarać. Rodzic też zbiera baty kilka razy większe niż kiedyś, za wybryki dzieciaka. Ciekawe w którą stronę się to społeczeństwo zmieni jak Ci młodzi dorosną.

  • Dorosły a nawet dziadek

   Tołdi–też się zastanawiam jak dzisiejsza młodzież będzie wyglądała za 50lat.Obdziargane staruszki.

   • Dla mnie mogą sobie wygladać nawet jak kosmici. Bardziej ciekawi jak Ci ludzie będą się zachowywali. I wcale nie mówię tu z krytyką, bo mogą być lepsi od nas.
    Ogólnie chodziło mi o to, że jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu nikogo nie dziwiło że dzieci szwendają się same po ulicy. Niedługo pewnie dojdzie do tego, że do 18 roku życia trzeba będzie wozić takiego dzieciaka do szkoły i chodzić z nim wszędzie za rękę, bo jeszcze Ci prawa rodzicielskie odbiorą. To jest właśnie ten absurd.
    Gdybym się nie szwendał za małolata po mieście, to teraz pewnie gubiłbym się na każdym kroku gdzie kolwiek bym się nie znalazł i wpadał w panikę, że nie wiem jak trafić w jakieś miejsce, oraz nie wiedział jak sobie w takiej sytuacji poradzić.

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas