W niedzielę odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Będziemy tam i my

W najbliższą niedzielę 14 września w Niemcach odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia również naszego stoiska.

Tegoroczne Dożynki Województwa Lubelskiego odbędą się w najbliższą w Niemcach. Na imprezę zapraszają zapraszają Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Starosta Lubelski oraz Wójt Gminy Niemce. Dożynki rozpoczną się o godzinie 10:30 od korowodu i powitania Delegacji po której odbędzie się dziękczynna msza święta za zbiory. Oficjalne otwarcie Dożynek Wojewódzkich i rozpoczęcie Ceremoniału Dożynkowego nastąpi o godzinie 12:30, z kolei od 14 na scenie będzie można podziwiać występy zespołów ludowych. Godzinę później rozpocznie się część artystyczna. Odbędą się koncerty zespołów: Rokicznaka (15:10), Jorgus (16:30), MIG (17:30) i Pawkin (19:00). Gwiazdą wieczoru będzie zaś Kasia Kowalska, która swój występ rozpocznie o 20:30. Zakończenie dożynek planowane jest o godzinie 22:10.

Jednak oprócz występów na scenie, przewidziano także tradycyjnie wystawę najnowocześniejszych maszyn rolniczych, prezentację firm i instytucji z terenu Lubelszczyzny zaś dla najmłodszych wesołe miasteczko oraz mnóstwo gier i zabaw dla dzieci. Nie zabraknie także licznych stoisk z gastronomią a także z artystycznym rzemiosłem regionalnym. Na wystawie rolniczej będzie można podziwiać ciągniki i maszyny rolnicze, urządzenia do produkcji zwierzęcej, urządzenia do produkcji rolnej i ogrodniczej, budownictwo inwentarskie, materiał siewny i sadzeniakowy, nawozy i środki ochrony roślin, pasze, koncentraty. Rolnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowinkami technicznymi oraz nowoczesnymi technologiami.

Z kolei swoje stoiska promocyjne zapewniają również przedstawiciele gmin i powiatów województwa lubelskiego. Pozwoli to wszystkim poznać co poszczególne gminy mają do zaoferowania na swoim terenie. Nie zabraknie także wystaw tegorocznych płodów rolnych oraz targów sztuki ludowej. Z Lublina do Niemiec będzie także można dojechać specjalnymi autobusami lubelskiego MPK, które zostaną uruchomione z tej okazji.

My z kolei zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie dla naszych czytelników przygotowaliśmy wspólnie z redakcyjnymi kolegami ze ZwiedzajLubelskie.pl wiele atrakcji. Jakich? Trzeba będzie osobiście przyjść i się przekonać. Zapowiedzią niech będzie materiał wideo na którym uwieczniliśmy część osób, które odwiedziły nas podczas dożynek powiatowych w Radawcu. Ich reakcje mówią same za siebie.

(fot, wideo – lublin112)
2014-09-11 23:15:46

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem