Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie miał uprawnień do kierowania, a mazda ubezpieczenia ani przeglądu. Wjechał w nowego volkswagena (foto)

Spore wydatki czekają teraz kierowcę mazdy, który nie mając uprawnień do kierowania doprowadził do kolizji z nowym volkswagenem. Oprócz kosztów mandatów, policyjnego parkingu i lawety, będzie musiał zwrócić za naprawę uszkodzonego przez siebie pojazdu.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w rejonie stacji paliw przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: mazda i volkswagen. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący mazdą mężczyzna nie zachował ostrożności w trakcie jazdy, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z volkswagenem.

W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności wyszło na jaw, że kierowca mazdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei auto, którym się poruszał, nie miało ubezpieczenia OC ani przeglądu. Co więcej, mężczyzna wjechał w nowego volkswagena, który miał przejechane dopiero ponad 2 tys. km.

Kierowca mazdy został ukarany mandatami na łączną kwotę tysiąca złotych. Będzie też musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonego przez siebie pojazdu.

(fot. nadesłane)

36 komentarzy

  1. czyli są sposoby. nawet ustaw nowych nie trzeba. kwestia decyzji.

  2. OC samo nie wygasa! Odnawia się automatycznie a właściciel jest ścigany przez komornika ostatniego ubezpieczyciela! Tylko świadome wypowiedzenie umowy OC skutkuje zaprzestaniem trwania ubezpieczenia lub zbycie pojazdu. Właściciel musiał świadomie wypowiedzieć aby przyoszczędzić i się doigrał jeżeli to on kierował!

  3. Oczywiście że nie zapłaci bo z czego, gość jechał autem za 2000zł, naprawa nowego paska przekroczy kilkanaście tysięcy 😉

    Na szczęście pilot passata jest kryty, bo ubezpieczyciel i tak wypłaci mu kasę, a potem pilot mazdy dostanie komornika i pewnie wjazd na pobory.

  4. zrobi teraz z siebie niepoczytalnego i poszkodowany może zapomnieć o odszkodowaniu, odczułem to osobiście.

Z kraju