Nie masz biletu w autobusie? Zapłacisz „mandat” BLIKiem u kontrolera

Od dzisiaj możliwa jest płatność BLIKiem bezpośrednio u kontrolera za mandat wystawiony w pojeździe komunikacji miejskiej. Co więcej uzyskuje się także 40% zniżki przy opłacie dodatkowej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów, którzy chcą uiścić opłatę dodatkową za jazdę bez ważnego biletu lub bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów bezpośrednio u kontrolera, a nie posiadają przy sobie odpowiedniej kwoty pieniędzy lub karty płatniczej, od dzisiaj mogą uiścić płatność BLIKiem u kontrolera.

Każda grupa kontrolerska, przeprowadzająca kontrolę w pojeździe będzie wyposażona w nowoczesny terminal płatniczy obsługujący tę funkcję.

Gapowicz, który zostanie ujawniony bez ważnego biletu lub dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu, może opłacić opłatę dodatkową podczas kontroli biletów i uzyskuje w ten sposób 40% obniżki w przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej u kontrolera.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Zniżka dla płacących kartą to dyskryminacja os9b nieposiadających kart płatniczych.

  • Ale to nie jest zniżka dla płacących kartą przecież. Po prostu przy uiszczeniu opłaty na miejscu (gotówką też) płaci się 96zł, jest to 60% pełnej kary (zapłaconej kartą czy gotówką w placówce) – 160zł. Nikt nie napisał, że to karta czy blik daje taki upust xD

   • Dołączam się do tematu.Zaczął się problem z włączaniem klimatyzacji w autobusach.W niektórych pojazdach np.dzisiaj w autobusach nr.47 nawet szyberdachy były pozamykane.Ale żeby nie było w 39 komfort jazdy,włączona klimatyzacja.Czy naprawdę nie można problemu rozwiązać ? przecież po to jest klimatyzacja,aby z niej korzystać a nie kierowcom chyba sprawia radość,że sie tak pasażerowie meczą podczas jazdy.

    • Nie w każdym pojeździe komunikacji miejskiej jest klimatyzacja ( bez względu na to jaki to przewoźnik) ? ☹️

  • Blik to nie jest karta płatnicza. Można płacić blikiem i nie posiadać karty…

  • zawsze można kupić bilet i zapłacić normalną cenę

 2. A może zapytajcie ZTM dlaczego w autobusach jest tak gorąco. Dzisiaj jechałem autobusem o numerze 5130 i to był jakiś dramat. Ze 30 stopni w środku było pomimo otwartych okien. Czy oni mają jakieś kary ?? Z czego to wynika oszczędności paliwa czy widzimisię kierowcy ??

 3. Czy ZTM może żądać kary za brak dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu ? Ulgę daje pasażerowi jego status, a nie posiadanie dokumentu przy sobie. Inaczej wynika z tego, że ZTM zarabia np. na chorych z demencją lub Alzheimerem.

 4. A ja sprzątam przystanki.
  Nie mam karty, nie mam nic, można powiedzieć.
  Jak mnie będą kontrolować i jak niezrozumie mojej sytuacji kontrolujący
  Po prostu dostanie w ten pusty, obsrany łeb.
  Może wtedy głąb bez szkoły weźmie się za pracę dla ludzi.

 5. Fascynujące. Zwłaszcza, że kartą, ani blikiem nie można zapłacić za bilet w biletomatach w autobusach. Tylko bilon, nawet banknotów nie przyjmują. Poza tym nie we wszystkich autobusach są biletlmaty. Kiosków też już prawie nie ma, biletomatów na przystankach niewiele… Drogi pasażerze: MZK wychodzi Ci na przeciw: nie musisz szukać kiosku, czekać na autobus, który będzie miał biletomat, mie musisz mieć przy sobie bilonu na bilet – karę zapłacisz bezproblemowo :”)

 6. Wieś autobusami jeździ

 7. Ubaw mam niezły jak czytam o tych rozgrzanych autobusach z pozamykanymi oknami i wyłączoną klimatyzacja. Co rok to samo a przewoźnik jak was w konia robił tak dalej Was robi?.

 8. Niektórzy nie wiedzą że blikiem można też kupić sobie bilet.. nie trzeba kupować u kierowcy czy w kioskach.
  W aplikacji jak dojadę jest opcja kupna biletu i zapłaty blikiem. Przy kontroli kod QR się pokazuje.
  Genialne to jest, teraz tak tylko kupuje bilety. Na tyle rzadko co autobusami jeżdżę.

 9. Jak to czemu nie właczają klimy ? To nie wiecie ze przy właczonej klimie wiecej pali ? Kierowcy pewnie goraco nie jest ,to co go obchodzą pasażerowie ….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew