Nie chciał dmuchać w alkomat. „Jechał wężykiem od kilku kilometrów” (zdjęcia)

Dobiegają końca utrudnienia w ruchu na wjeździe do Lublina od strony Warszawy, gdzie przed południem przewróciła się ciężarówka. Niebawem przejazd ma zostać wznowiony.

Wciąż zablokowany jest wjazd do Lublina od strony Warszawy. Jak już informowaliśmy, dzisiaj o godzinie 10:25 na al. Solidarności przewróciła się ciężarówka. Udało nam się ustalić więcej okoliczności zdarzenia, jakie miało miejsce pod wiaduktem w ciągu al. Warszawskiej.

Kierujący ciężarowym MAN-em mężczyzna jechał w kierunku Lublina. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto przewróciło się na bok. Kierowcę, który nie mógł wydostać się na zewnątrz, musieli uwolnić strażacy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Początkowo podejrzewano, że przyczyną zdarzenia mógł być wystrzał opony. Wskazywało na to uszkodzone koło, jak też ślady pozostawione na jezdni. Jednak szybko udało się ustalić, że auto najpierw uderzyło w barierę energochłonną, dopiero później pękła opona.

Z kolei jeden ze świadków, który jechał za ciężarówką wyjaśniał, że kierowca MAN-a od kilku kilometrów miał problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Początkowo podejrzewał, że zamiast skupić się na jeździe, zajmuje się on czymś innym.

– Jechał wężykiem od kilku kilometrów. Na łuku jezdni ciężarówka zjechała na prawą stronę i uderzyła w bariery energochłonne. Następnie kierowca starał się opanować pojazd, jednak po raz kolejny uderzył on w barierę, a następnie przewrócił się na bok – tłumaczył nam świadek wypadku.

Kierowca odmówił poddania się badaniu alkomatem. Zgodnie z procedurami, została od niego pobrana krew do badań. W kabinie pojazdu znaleziono zarówno puste, jak też częściowo opróżnione butelki z różnym alkoholem.

W przewróconym pojeździe nastąpił wyciek paliwa. Strażacy musieli dokonać jego neutralizacji, jak też przepompować resztę oleju napędowego do zastępczego zbiornika. Ciężarówki nie dało się od razu podnieść, konieczny był rozładunek przewożonych nią lakierów do włosów.

Od siedmiu godzin pojazdy jadące od strony Warszawy kierowane są przez al. Mazowieckiego. Tworzą się tam spore korki. Jak nas poinformowano, niebawem ruch ma zostać wznowiony.

(fot. lublin112)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Kręcikółko z Dziad-Transu.

 2. 8 godzin blokady!!! Te procedury nas dobijają. I jeszcze jadąc z BMC walisz na znak stop i barierki i dopiero dowiadujesz się że nie ma przejazdu i weź stamtąd wyjedź na miasto. Paranoja!

  • po pierwsze kierowco- nie było STOP a zakaz ruchu, po drugie nie było barierek a zapory drogowe, po trzecie w wielu miejscach na mieście na tablicach zmiennej treści jest komunikat http://www.csr.lublin.eu – sprawdź czasem co tam jest zamieszczone -dowiesz się o wszystkich utrudnieniach. Pozdrawiam

 3. Ehh pseudo „znafcy” od opon i ciężarówek mówiłem że nie macie pojęcia.

  • Ehh pseudo „widzący wszystko” – do jasnowidza z Człuchowa się zapisz na korepetycje – albo sam mu udzielaj… Twoje przywidzenia są tyle warte co rzut monetą – był pijany/nie był pijany.

   Tyle 😉

 4. Najpierw kierowca ciężarówki, który odjechał od wypadku na Andersa, teraz opijus na al. Warszawskiej. Kierowcy zawodowi, co się dzieje ?

 5. Dobrze że nikomu nie zrobił krzywdy. Głupi człowiek ale szkoda mi go. Zapłaci za uszkodzony towar, uszkodzenia w aucie, rozwalone bariery i grzywnę za prowadzenie pod wpływem. Nie wiem jakie ma oszczędności ale możliwe że stał się bankrutem na całe życie.

 6. Popłyniesz pijaku z kasą ,popłyniesz .

 7. Jak ci go tak szkoda to zapłać za niego i jeszcze pociesz się z nim wypijając kolejną flaszkę …

 8. Mi też ochlapusa za grosz nie szkoda.
  Tablica ADR z przodu, a napruty głąb w środku.
  Teraz wiózł lakier do włosów… a jak by w następnym kursie, innym autem, chlor, albo amoniak wiózł i się tak „przefiknął” i cysternę uszkodził?

  • Gościu, zajmij się swoim BMW w następnych kursach, nie komentuj bo żal czytać…

   • Od ponad pół roku nie mam już BMW.
    Niech się Sebix-y tym wożą. Zacna marka, ale skundlona w tym kraju potwornie 🙂
    Zresztą auta też już nie te co kiedyś… ta sama chińszczyzna co i w Mercedesie i Audi. Kiedyś auta tych marek wyraźnie się różniły między sobą, teraz to ten sam plastykowy szajs.

   • Mości Tomaszu! A cóż to za ton w Twoje enuncjacji!

    Aaa, sorry… nie ta formuła…

    Te, facet, kolega pijusa z furgonu. Morda w kubeł!

    Fajnie? Niefajnie. Odzywaj się jak człowiek i nie szpieguj ludzi na forach. Rodziny nie masz?

 9. Czekam na dyżurnych gigantów intelektu z ich flagowym pomysłem konfiskaty auta za jazdę po pijaku… hehe…

  • W tym wypadku to nawet niegłupie rozwiązanie by było.
   Większość ochlapusów jeździ autami nieprzekraczającymi wartości kilkumiesięcznego rachunku za parkowanie na strzeżonym parkingu, a więc absolutnie by się takie konfiskaty nie opłacały… tu mamy może i uszkodzonego, ale góra kilkuletniego MAN-a, wartego jeszcze sporo dudków.

   • Ale to zabrałbyś tego MAN-a jemu, czy właścicielowi? A jeśli temu drugiemu, to jaka to niby kara byłaby to kara dla ochlapusa?

    • Ochlapus z racji popełnienia przestępstwa odpowiadałby przed pracodawcą nie do wysokości 3-miesięcznych poborów (jak przy szkodzie nieumyślnej), ale za całość szkody.
     Nie dość, że byłoby z kogo ściągać (bo ochlapus pewnie jest trwale nieściągalny), to może i pracodawcy trochę inaczej i w sposób bardziej odpowiedzialny wzięliby się za zatrudnianie ludzi. Być może Dziad-Transy zmusiłoby to do płacenia po ludzku, albo do wprowadzenia dodatkowych środków kontroli pracowników (np- alko-locki), ale działoby się tak nie tylko z korzyścią dla bezpieczeństwa na drogach, ale także dla samych pracowników branży transportowej, gdzie uczciwi, harujący na swoje pieniądze ludzie nie musieliby już konkurować z nędznie opłacanymi (a w zamian za to pozbawionymi wszelkiego nadzoru) Januszami z Dziad-Transów.

    • Aaron…

     Primo: ochlaptus odpowiada swoim majątkiem, regres i te sprawy; jego ciężarówka? – zlicytować, jeśli nie – złomować. Jak nie masz rozumu i głowy do picia toś kiep i niebezpieczny dla otoczenia idiota zarazem. Więzienie dla takich to sanatorium.

     Secundo: jedyny żywiciel rodziny i chroni go Konstytucja? No to punkt pierwszy + pracuje dalej ale… dodatkowa robota po 4h na cele społeczne aż wyrówna straty. Kurza morda: zima idzie odśnieżać będzie miał co na początek. Nie ważne wieś czy miasto. Robota mu się znajdzie. I wszystko zgodnie z prawem. A nie – siedzieć przed tv i w fotel pierdzieć.

     Tertio… Jeśli ochlaptus jest – jak pisze Kuba – trwale nieściągalny – roboty interwencyjne aż do spłacenia należności. Zrozumiałe, że rodzina nie powinna (…) płacić za wybryki moczymordy więc skoro można było zabezpieczyć formułę 500+ przed zapędami ochlajtusów – i tu się rozwiązanie znajdzie, aby to nie rodzina spłacała mendę a on sam. Tylko… trza chcieć.

     Wiem… a wszystko to o d**ę potłuc. Dopóki prokuratory i sędziowie patrzą przychylnie na wyborców „dobrej zmiany” dopóty nic się w tej kwestii nie zmieni. Policja łapie takich – na gazie, wielokrotnie, papiery odbierają – a to to pije i dalej jeździ. Aż kogoś zabije… Obcego, nie siebie, rzecz jasna…

     Wtedy dopiero idzie siedzieć…

   • Tylko czy to jest własność kierowcy?

  • Onanis Samokopulos

   Żeby nie intelekt pewnych gigantów, to byś dalej kuł hieroglify w kamieniu, pzdr

   • @Onanis Samokopulos, Polacy mają 16 noblistów. Żydzi – 203. Masz jeszcze coś do powiedzenia?

    • A Katolicy ile? D.bilu z jakich krajów są ci żydzi? Nie odróżniasz tego, ja wiem ten naród tak ma.

     • Żydzi stanowią łącznie 25% wszystkich laureatów Nagrody Nobla, choć stanowią tylko 0,2% populacji świata. To tak na wypadek jakby kogoś liczby bezwzględne nie przekonywały :)))

    • Aaron… trollujesz czy tak na poważnie? Leć na sadistica komentować – z takim poczuciem humoru na admina Cię zwerbują…

     Konie z klapkami na oczach, wykorzystywane w dorożkach jako napęd mają szersze ujęcie rzeczywistości aniżeli Ty, Kolego. Powróz sobie za mocno w pasie zacisnąłeś i upośledzone ukrwienie mózgu chyba doskwiera…

 10. Jedni mają problem np. z przestrzeganiem dopuszczalnej prędkości, a inni z przestrzeganiem dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi podczas kierowania pojazdem.
  Jedni jeżdżą szybko, ale bezpiecznie, a inni po pijaku, ale także bezpiecznie.

 11. żydokomunistyczny system niesprawiedliwości

  Powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa… To oczywista oczywistość, tylko że w naszym żydokomunistycznym systemie niesprawiedliwości marksisci robią właśnie wszystko, aby polaczków rozpijać i wybijać… róbta, co chceta! Tu nie ma przypadku, wszystko jest przemyslane.

  • Kolego… nie pij. A jeśli już to tylko krajowe, a nie rozcieńczany ruski spiryt… 😉

   Tylko… że wiesz… niektórzy na trzeźwo to już nie dają rady…

   Poważnie.

 12. jak ktoś nie poddaje się badaniu alkomatem to wiadomo że pijany…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online