Nastolatek dał policjantom 30 min. na znalezienie bomby. Nie spodziewał się, że mundurowi wpadną na jego trop

„Podkładam bombę w szkole, musicie znaleźć, macie 30 min” – takiej treści wiadomość otrzymali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu. Policjanci ustalili, że fałszywy alarm wywołał 17-latek. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

W czwartek funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie i Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 17-latka odpowiedzialnego za wywołanie alarmu bombowego. Zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia, kiedy to do Szkoły Podstawowej w Stołpiu w powiecie chełmskim wpłynęła wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego. Autor wiadomości napisał, że właśnie podkłada w szkole bombę i na jej znalezienie dał pół godziny.

Dzięki temu, że wiadomość została wysłana przed rozpoczęciem lekcji, nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły, a lekcje zostały odwołane. Od razu sprawą zajęli się policjanci. Budynek szkoły został dokładnie przeszukany, jednak nic niebezpiecznego w nim nie znaleziono.

Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli ustalenie, kto jest odpowiedzialny za wywołanie alarmu. Wiadomość trafiła do nauczycieli za pośrednictwem dziennika elektronicznego z konta jednego z uczniów. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się jednak, że nie ma on z tym nic wspólnego. Policjanci zaczęli więc sprawdzać dokładnie kontakty owego ucznia. Wtedy wyszło na jaw, że inny użytkownik internetu uzyskał od niego dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. Dziś wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Okazało się, że za wszystkim stoi 17-latek. Został on zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

(fot. policja)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Hehehe. 30 minut to całkiem sporo czasu. NIedawno byla Szklana pułapka 3 – pewnie chłopak obejrzał i sie zainspirowal. Młody jest, głupi, wiec niech rodzice zwroca koszty akcji, a chłopakowi niech dadza tylko zawiasy. Pewnie nie wiedzial, ile mu grozi za taka zabawe. Dzieciak chcial sie rozerwac, a chyba teraz nie jest mu do smiechu.

 2. Niech pokażą jego twarz. Niech cała pl go widzi..

 3. Przynajmniej dzieciak przestal sie nudzic. XD

 4. chcial byc pilo technikiem i nie wyszlo hehe fajna pewnie mine mial jak policjia sie pojawila a panowie do kogo hehe

 5. Napis na koszulce kretino „ambition” hahaha co za przegryw

 6. a my po rambo hehe

 7. Ale to było pod koniec stycznia, jest koniec maja. Zayebistych mamy cyberprzestępców, pół roku szukali gdzie uczciwie dzieciak dał im 30 minut. Tragedyja

 8. Ambition. Wszedł z przytupem w dorosłość. Kretyn.

 9. jakie tam „grozi mu ” toż to jeszcze dziecko ….głupie i bezmyślne ale w końcu dziecko

 10. ale po co mu to bylo ,jak i tak nie ma lekcji w szkołach ?

 11. Kolejny przykład barana który po porodzie odrazu powinien być z utylizowany!

 12. Ale przynajmniej cos sie dzieje. Do chlopaka przyjechala policja, bedzie miec sprawe sadowa, potem pewnie bedzie sie odwolywac od wyroku i bedzie troche emocji. Dzieciak za bardzo sie nudzil a teraz ma troche atrakcji.

 13. Szkoda chłopaka. Fakt – nie lubi sie uczyc i jest bardzo glupi, ale do wiezienia go szkoda. Niech rodzice oplaca koszty akcji i niech próbują załagodzić całą aferę.

 14. Co za tępy wieśniak. Krowy paść A nie do ludzi.

 15. Abstrahując od tego przygłupa co dzwonił z fałszywym alarmem, ciekawi mnie jak liczone są koszta akcji poszukiwawczej. Przecież straż/policja/saper i tak dostaje pensję. Jak nie ma alarmów to śpią i czekają ale kasa na konto i tak leci.

 16. kierowca fiata

  mogliby go spalowac to by dotarlo ale teraz nie wolno

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie